Palangos meras Šarūnas Vaitkus. V.Skaraičio nuotr.

Šiandien Seime balsuota dėl įstatymų, kuriuos priėmus būtų pradėta vykdyti sveikatos apsaugos reforma. Be kitų, šiandien spręstas Palangai itin aktualus klausimas – ar išliks valstybinės sanatorijos ir reabilitacijos centrai, ar jie bus naikinami ir taps tik daugiaprofilinių ligoninių skyriais.

Šiandien Seimas balsavo už palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko pasiūlymą grąžinti į Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 39 straipsnių pakeitimo įstatymo 5 straipsnį, kuriame nustatomas Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių asmens sveikatos priežiūros viešųjų įstaigų sąrašas, reabilitacijos centrus ir sanatorijas. Naujajame įstatyme šios įstaigos buvo išbrauktos.

Kitą pasiūlymą teikęs seimūnas Antanas Matulas, po to, kai Seimas vienbalsiai balsavo už tai, kad sanatorijos ir reabilitacijos įstaigos išliktų savarankiškais juridiniais asmenimis, kaip pasiūlė M.Skritulskas, savo siūlymo atsisakė. A.Matulas siūlė palaikyti reformos iniciatorius ir minimas gydymo įstaigas integruoti į daugiaprofilines ligonines.

Vakar į Seimo narius atviru laišku kreipėsi ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Jau šį ketvirtadienį Seime spręsis, ar kurortų sanatorijoms ir reabilitacijos centrams skambės laidotuvių maršas, ar pagrindinė visų kurortų pragyvenimo šaka bus nukirsta, ar vis dėlto sveikas protas paims viršų ir kurortai nebus žlugdomi.

Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma naikina visas valstybines ar savivaldybių pavaldume esančias sanatorijas bei reabilitacijos centrus ir jie tampa tiesiog daugiaprofilinių ligoninių padaliniais, o gal net nedideliais skyriais. Tai reiškia, kad Palangoje, Birštone, Druskininkuose, Elektrėnuose ir kitur neliks nė vienos tokios sanatorijos ar reabilitacijos centro! Norima panaikinti ir vienintelę Lietuvoje tokio pobūdžio savarankiškai veikiančią Palangos reabilitacijos ligoninę! Visiškai neaiškios po reformos lieka privačių sanatorijų perspektyvos.

Būtent už tai šį ketvirtadienį bus pasiūlyta balsuoti Seimo nariams – balsuoti už griūtį. Bet aš labai tikiuosi ir viliuosi, jog jie pasisakys ne už abejotiną, nesuprantamą ir visiškai neracionalų sanatorijų ir reabilitacijos centrų naikinimą, o už kiekvieno piliečio teisę nevaržomai sveikatintis ir gauti visas tam reikalingas paslaugas, o ne trupinius nuo daugiaprofilinių ligoninių puotos stalo“, – laiške Seimo nariams akcentavo meras Š.Vaitkus.

Už tai, kad sanatorijos ir reabilitacijos centrai išliktų sveikatos priežiūros įstaigų nomenklatūroje (sąraše), šiandien Seime balsuota vienbalsiai.

„Šiandien Palangai ir kitiems kurortams itin svarbi diena – MUMS PAVYKO, valstybės ir savivaldybių sanatorijos ir reabilitacijos centrai išlieka sveikatos priežiūros įstaigų sąrašuose!“, – šiandien savo profilyje „Facebook“ socialiniame tinkle parašė Palangos vadovas.

Tačiau tuo pat metu jis išsakė nuogąstavimus, kad Sveikatos apsaugos ministerija vis dėlto nesiimtų iniciatyvos savarankiškai reformuoti sanatorijas.

„Labai tikiuosi, kad mums neprireiks antrojo mūšio – kad Sveikatos apsaugos ministerija, kuri yra valstybinių Palangos ir kitų kurortų sanatorijų bei reabilitacijos centrų steigėja, taip pat atsižvelgs į tokią ITIN VIENINGĄ Seimo bei mūsų nuomonę ir nesiims veiksmų savo iniciatyva šias įstaigas reorganizuoti ir tokiu būdu įgyvendinti savo sumanymus „prilipdyti“ jas prie didžiųjų ligoninių“, – teigia meras Š.Vaitkus.

„Vakarinės Palangos“ inf.

1 KOMENTARAS

  1. Tai kad jau prieš savaitę pasirašė trijų ligoninių direktoriai dėl jungimo – Klaipėdos Jūrininkų ligoninė, Palangos reabilitacijos ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė bus sujungtos, valdžia keisis nuo 2024m, tada ir prasidės didieji pokyčiai. Naikinamos Klaipėdos universitetinės ligoninės reabilitacijos lovos. Vilniuje po prijungimo praėjus 4 metams uždaroma „Pušyno kelias”. Taip ir su Palangos reabilitacijos ligonine nuo 2024m. bus aktyvesni pokyčiai, link privatizavimo. Kodėl nepalikti savarankiškos ligoninės, kuri pilnai išsilaiko, koks tikslas jungimo, nustekenti, neskirti finansavimo?

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: