Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos nuotr.

Ateinančią savaitę rekonstruotoje vaikų poilsio stovykloje Kunigiškėse atidaromas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Menų edukacijos centras. Numatoma, kad iš pagrindų rekonstruotuose pastatuose centras savo veiklą vykdys ištisus metus.

Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Menų edukacijos centro siekis – derinti menui gabių ir talentingų vaikų formalųjį ir neformalųjį švietimą, ugdyti juos sistemingai ir pasiūlyti veiklas ir erdves turimoms kompetencijoms gilinti, naujoms įgyti bei užtikrinti ugdymo proceso tęstinumą mokinių atostogų metu, į veiklą įtraukiant ir pedagogus, mokslininkus. Planuojamos kūrybinės, meninės, akademinės stovyklos, edukacinės, neformalaus švietimo programos, meistriškumo pamokos, seminarai ne tik Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniams, bet ir kitose šalies specializuoto ugdymo mokyklose besimokantiems vaikams, pedagogams kvalifikacijai kelti.

Centras pritaikytas ir neįgaliems vaikams, jiems bus pasiūlyta daugiau kokybiškų erdvių ir paslaugų mokytis bei aktyviai leisti laisvalaikį, taip užtikrinant švietimo paslaugų prieinamumą. 

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos nuotr.

Iki 200 žiūrovų talpinanti Koncertų salė, atidarius stiklinę sieną, susijungia su terasa ir prie jos suformuota amfiteatrine žiūrovų erdve. Nauji technologiniai sprendiniai leidžia Koncertų salę performuoti į baleto spektaklių kūrimo vietą. Trys atskiri pastatai skirti Trijų mūzų – muzikos, dailės ar baleto – kūrybiniams užsiėmimams. Valgykloje numatoma, kad vienu metu čia galės maitintis iki 100 mokinių.

Dviejuose gyvenamuose pastatuose įrengti 28 kambariai užsiėmimų dalyviams, dalis kambarių pritaikyta neįgaliesiems. Rekonstrukcijos metu sutvarkyta ir atnaujinta stovyklavietė išsaugojo teritorijos aplinką, medžius ir gamtą, kuri anksčiau buvo teršiama buvusių griuvėsių, o dabar tapo patvarumo ir ilgalaikės investicijos pagrindu.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos nuotr.

Naujos ugdymo  erdvės jau pakvietė menui gabius mokinius ugdytis neformalioje aplinkoje, taip pagerinant  gabių ir talentingų menui mokinių ugdymo sąlygas bei kokybę. Numatoma, kad jau netrukus Centre ilsėsis čiurlioniukai iš Ukrainos, kurs jaunieji dailininkai ir šokėjai, naują programą rengs Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, liepos 6-ąją Palangos Kurhauze pradėsiantis jubiliejinį X-ąjį tarptautinį M.K. Čiurlionio muzikos festivalį. 

„Vakarinės Palangos” inf.

Taip pat skaitykite: