Interneto nuotr.

Saulė Keršonytė

Atšilus orams, norisi leisti vis daugiau laiko lauke. Tam puiki vieta – terasa. Kad joje būtų jauku ir gera, svarbu skoningas dekoras ir efektyvus dažniausiai nedidelės erdvės išnaudojimas. Pateikiame kelias dekoracijų idėjas, kurios padės sukurti malonią erdvę, leidžiančią džiaugtis maloniu vasarišku oru.

Augalai

Augalai puikus būdas įnešti į erdvę dalelę gamtos ir sukurti puikią atmosferą. Bet tam, kad jie visada džiugintų, būtų sveiki ir gražiai atrodytų, reikia skirti laiko priežiūrai. Vieniems tai pomėgos, kitiems – sunki užduotis. Pastariesiems arba tiems, kurie neturi laiko, puikus sprendimas – dirbtinės gėlės dekoravimui. Jos nuolat džiugins žaliais lapais ir atrodys kaip tikros.

Apšvietimas

Vienas iš vasaros privalumų, palyginti su kitais sezonais, – ilgos dienos ir vėlai besileidžianti saulė. Tačiau vis tiek nereikėtų pamiršti terasoje įsirengti apšvietimo. Šviesa suteiks vakaro pasisėdėjimams jaukumo. O ir šviesos šaltiniai gali būti įvairūs – tiek žvakės, tiek lauko žibintai. Kuris pasirinkimas tinkamesnis, priklauso nuo kiekvieno žmogaus poreikių ir terasos dydžio. Žvakės sukurs jaukumo pojūtį, tačiau jeigu terasa yra nedidelė, joje bus pakankamai tamsu vakarais. Tokiu atveju vertėtų rinktis lauko žibintus.

Pledai ir pagalvėlės

Manote, kad terasoje trūksta spalvų? Puikus sprendimas – pledai ir pagalvėlės. Tai ne tik dekoracija, bet ir komforto būtinybė. Tam, kad nereikėtų nutraukti įdomių vakarinių pokalbių terasoje, svarbu po ranka turėti pledą, kuriuo galėtumėte apsigaubti ir pasišildyti. O pagalvėlės – puikus sprendimas, jeigu ant suoliuko ar kėdės sėdėti nepatogu.

Lauko baldai

Svarbu išsirinkti ne tik prie interjero derančius, bet ir patogius baldus. Kadangi dažniausiai vietos terasoje nedaug, verta apsvarstyti, kaip ją išnaudoti efektyviai. Rinkitės sulankstomus ir lengvus baldus. Įsigiję sulankstomą stalą, visada būsite pasiruošę patogiai pavalgyti terasoje. O kai jo nereikės – be vargo sulankstysite ir padėsite į kampą, kur šis niekam netrukdys ir neužims daug vietos.

Terasoje vasarą žmonės praleidžia daug laiko – tiek rytais gerdami kavą, tiek vakarodami su draugais ar šeima. Tad verta pasistengti, kad šioje erdvėje jaustumėtės maloniai. Tai padaryti paprasta, pasinaudojus šiais trumpais patarimais.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: