Interneto nuotr.

Saulė Keršonytė

Baldai – ilgą laiką naudojami daiktai. Tačiau vis tiek ateina laikas, kai juos tenka iškeisti į naujus. Gali kilti klausimas, kada reikia tai padaryti? Visi baldai skirtingi ir vienos bendros taisyklės nėra. Bet yra tam tikri požymiai, kurie padeda suprasti, kada laikas atsinaujinti.

Baldų požymiai, rodantys, kad laikas juos keisti

Dauguma baldų turi apytikslę „gyvenimo trukmę“, pavyzdžiui, sofos – nuo 7 iki 15 metų, medinės kėdės – nuo 10 iki 15 metų. Šie skaičiai yra labai netikslūs, kadangi tai priklauso nuo baldo kokybės, naudojimo būdo ir dažnumo. Tad svarbiau atpažinti požymius, kurie parodo, kad baldas jau yra nebetinkamas naudojimui. O jeigu jau nusprendėte, kad norite įsigyti naujus gaminius, baldų parduotuvės Klaipėdoje turi platų asortimentą.

Sofa

Pirmiausias požymis, kad jau metas keisti sofą – ji tapo nepatogi. Jei atsisėdę ant jos jaučiate kaip „susmengate“, vadinasi sofos paminkštinimas jau nebekokybiškas. Kitas ženklas, kad jau reikia keisti šį baldą, yra atsiradę medžiagos nusitrynimai ar įplyšimai, o galbūt ir spalvų pasikeitimas. Audinio spalva per ilgą laiką gali nublukti ar pasikeisti dėl tiesioginės saulės šviesos.

Valgomojo stalas

Nenuostabu, kad jei naudojate valgomojo stalą kasdien, jis nusibraižo, atsiranda nenuvalomų, įsisenėjusių dėmių. Tačiau šių problemų dažniausiai galite išvengti, jeigu ant stalo patiesiate staltiesę. Visgi dažniausia priežastis keisti šį baldą – nebetinkamas dydis. Taip gali nutikti, jeigu kraustotės į naujus namus arba pasikeitė gyvenimo stilius.

Čiužinys

Dauguma žino, kad čiužinys yra keičiamas maždaug kas dešimt metų. Tačiau tai nereiškia, kad jo nereikės keisti anksčiau. Čiužinys yra naudojamas kasdien, jis itin svarbus kokybiškam miegui. Tad reikėtų laiku pastebėti ženklus, rodančius šio gaminio nusidėvėjimą. Atsiradę įdubimai – pagrindinis požymis, kad laikas įsigyti naują čiužinį.

Skirtingi baldai turi skirtingus nusidėvėjimo požymius. Tačiau yra keli bendri klausimai, kurie padės nuspręsti, ar jau laikas juos keisti. Pirmiausia, ar šis daiktas jau yra nebepataisomas, ar jis yra nebepatogus, o galbūt jam tiesiog nebėra vietos jūsų namuose.

Taip pat skaitykite: