Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Žandikaulio sąnariams kasdien tenka didelis krūvis – kai kalbam, kandam, kramtom, žiovaujam. Būtent žandikaulio sąnariai yra vieni iš labiausiai naudojamų sąnarių žmogaus kūne. Maudimas gali atsirasti visai netikėtai, atsikėlus ryte ar valgant maistą. Šiame straipsnyje pateiksime skausmo atsiradimo priežastis ir galimus jo gydymo būdus.

Priežastys, dėl kurių atsiranda skausmas

Žandikaulio sąnarių disfunkcija gali lemti galvos, ausų skausmus ar netgi galvos svaigimą ir pusiausvyros sutrikimus. O štai žandikaulio skausmas peršalus gali dar labiau paūmėti ir kelti didelį susirūpinimą. Atsiradusį žandikaulio skausmą gali lemti ne vienas veiksnys. Minėtasis peršalimas – vienas jų. Štai dar kelios dažnos priežastys:

  • Traumos. Tam tikri nelaimingi įvykiai, kurių metu buvo sutrenktas žandikaulis ar veido kaulai, gali lemti skausmo atsiradimą. Ypač jeigu gydymo metu kaulai sugijo netaisyklingai.
  • Lėtinis griežimas dantimis. Griežiant ar stipriai sukandant dantis, įtempiamos kaulo kremzlės. Būtent dėl šios priežasties ryte dažniausiai juntamas skausmas.
  • Artritas. Dėl sužalojimo gali kilti uždegimas, kuris lemia artrito pradžią. Artritas sukelia skausmą, patinimą, o ilgainiui nuolatinis uždegimas pažeidžia sąnarius.
  • Stresas. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kuri turi įtakos sąnarių disfunkcijai. Padidėjęs nerimo lygis ar pyktis gali lemti dantų griežimo atsiradimą.

Taigi, sąnario sutrikimai gali atsirasti dėl skirtingų priežasčių, tokių kaip neurologiniai, psichologiniai ar anatominiai pakitimai. Pajutę skausmą ar išgirdę traškesį, nedelsiant kreipkitės į patyrusį gydytoją odontologą, kuris, įvertinęs situaciją, paskirs tinkamiausią gydymą.

Gydymas

Priklausomai nuo problemos sudėtingumo gali prireikti gydymo ne tik namuose, bet ir odontologijos klinikoje. Žandikaulyje atsiradę sutrikimai gali sukelti daugybė nemalonumų. Vienas iš jų – nemalonus jausmas, kuomet valgant traška žandikaulis. Toliau pateikiame 2 gydymo būdus:

  1. Gydymas namuose. Jei tik neseniai pajutote tempimą žandikaulyje, šį galite sumažinti namų sąlygomis. Pavyzdžiui, dėdami šaltus kompresus, sumažinsite raumenų sąstingį ir spazmus. Taip pat galite reguliariai atlikti atpalaidavimo metodus (gilus kvėpavimas, meditacija) ir fizinius veido pratimus, kurie padidina sąnarių judesių amplitudę.
  • Gydymas odontologijos kabinete. Apžiūros metu įvertinus paciento būklę, parenkama tinkamiausia procedūra: artrocentezė, artroskopija arba atvira sąnario operacija. Priklausomai nuo būklės, gali pakakti ir dantų protezavimo ar ortodontinio gydymo. Galutinį sprendimo būdą gali pasiūlyti tik patyręs gydytojas odontologas.

Taigi, pajutę pirmuosius negalavimus, atsižvelkite į gyvenimo būdą. Galbūt šiuo matu patiriate didelį stresą, nerimą, o gal praeityje turėjote traumą? Vienu ar kitu atveju, geriausia kreiptis į specialistus, kurie padės išsiaiškinti skausmo keliamas priežastis ir suteiks reikiamą gydymą.

Akivaizdu, negydomas sutrikimas gali paūmėti ir sukelti dar daugiau rūpesčių. Svarbiausia, pastebėjus pirmuosius požymius, nedelsiant kreiptis į patyrusius specialistus. Tinkamai atstatytas sąnario veikimas leis ir vėl mėgautis maistu, mėgstamomis veiklomis, kurias galbūt laikinai teko stabdyti.

Taip pat skaitykite: