Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Pastaraisiais metais stebime sparčią automobilių pramonės plėtrą ir perkame vis daugiau automobilių. Tačiau dažnai jie nėra nauji ir dėl to tenka juos taisyti. Vis daugiau prekių brangsta. Kainų didėjimas taip pat turi įtakos atsarginių dalių rinkai. Taigi, kaip sutaupyti pinigų ir išlaikyti automobilį tvarkingą? Vienas iš būdų gali būti ne visiškai naujų, o dėvėtų dalių naudojimas.

Automobilių dalys – naujos ar naudotos?

Naujų automobilių atveju rekomenduojama pirkti gamyklines, nenaudotas dalis, kurios, nors ir yra brangesnės, tačiau garantuoja didesnį saugumą ir mažesnį susidėvėjimo laipsnį ateinančiais mėnesiais ar metais.

Tačiau kalbant apie kelių metų senumo automobilius, neapsimoka investuoti į naujų, originalių elementų, kurių kaina gali viršyti automobilio vertę, pirkimą. Tuomet geriausia išeitis – pirkti naudotas detales, kurios dažnai yra regeneruojamos, atkuriant visą jų efektyvumą ir gamyklinius techninius parametrus.

Kodėl verta pirkti naudotas dalis?

Priešingai nei atrodo, toks pasirinkimas nėra rizikingas. Dėvėti komponentai turi daug privalumų:

  • Jie visada originalūs, todėl atitinka aukštus kokybės standartus;
  • Užsakyti iš patikrinto pardavėjo parduodami su jų efektyvumo garantija;
  • Jie yra pigūs, palyginti, su originaliomis dalimis.

Priešingai nei atrodo, naudotos automobilių dalys gali tarnauti daug ilgiau nei naujos. Tikrai verta pirkti tokius elementus kaip posparniai, buferiai, veidrodėliai, dekoratyviniai elementai, žibintai, rūko žibintai, valstybinio numerio apšvietimas ir kt.

Verta prisiminti tai, kad yra elementų, kuriuos įstatymai draudžia pakartotinai naudoti po išmontavimo. Tai, be kita ko, apima: oro pagalves, stabdžių blokus, stabdžių trinkeles ir žarnas, saugos diržus, katalizatorius, SND sistemos komponentus, pavaras ir vairo jungtis.

Kur nusipirkti automobilių dalių?

Vienas iš būdų yra patikėti šį darbą mechanikui, kad jis nupirktų naudotą detalę jūsų automobiliui, tačiau už šią paslaugą turėsite sumokėti papildomą mokestį. Reikalingų elementų galite ieškoti ir automobilių laužynuose, tačiau niekas negali garantuoti, kad jie bus geros kokybės.

Todėl geriausias būdas yra ieškoti naudotų automobilių dalių internete – galite rasti pasiūlymų iš privačių asmenų, taip pat patikrintų parduotuvių. Tačiau reikia būti atsargiems su prekiautojais, kurie nesuteikia jokių garantijų ir grąžinimo teisės.

Taip pat skaitykite: