Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Klausiate, kaip sutaupyti pinigų namų šildymo sąskaitoje? Jei namus šildysite gamtinėmis dujomis, galite tikėtis, kad jums pasisekė. Tai tris ar keturis kartus pigiau nei šildyti elektra, o tai jau reiškia, kad kasmet mokate mažiau. Tačiau žiemos mėnesiais galite sunaudoti iki septynių kartų daugiau dujų nei vasarą, o tai gali labai padidinti metines išlaidas dujoms. Taigi, čia yra paprastų patarimų, kaip sutaupyti pinigų už namų šildymo sąskaitą, kad galėtumėte būti kuo ekonomiškesni.

Nors galite sumokėti profesionalui, kad atliktų jūsų namo energetinį auditą, tai taip pat kai ką įmanoma atlikti patiems ir sutaupyti šiek tiek pinigų. Norėdami tinkamai patikrinti savo namus, turite apeiti kiekvieną kambarį ir apžiūrėti visas vietas, kuriose gali būti šilumos nuotėkio į išorę.

Yra keletas dalykų, kuriuos žmonės gali padaryti, kad šią žiemą šildymo išlaidos būtų mažesnės.

Vienas iš jų – patikrinti, ar jūsų langai yra sandarūs. Tai galite padaryti patys arba pasitelkę namo energetinį auditą, kai atvyks profesionalas, įvertins jūsų namo energetinį efektyvumą ir pateiks pasiūlymus dėl atnaujinimo.

Langai „sudaro” tikrai didelę sąskaitos už energiją dalį. Per didelius ir nesandarius langus gali išeiti 15-20% šilumos. Jeigu nusprendėte renovuoti ar statyti namą, būtinai rinkitės tik kokybiškus ir standartus atitinkančius langus.

Galite kovoti su nesandariais langais sandarindami juos nuimamu sandarikliu, plėvelėmis ar net purškiamomis putomis. Nuolatinis sprendimas gali būti jūsų namų atnaujinimas naujais, energiją taupančiais langais, kurie gali sutaupyti šimtus eurų per metus komunalinių paslaugų, atsižvelgiant į jūsų namo dydį.

Taip pat galite atlikti tokius veiksmus, kaip sumažinti vandens šildytuvo temperatūrą, įsitikinti, kad židinio sklendė, jei tokią turite, uždaryta, kai nedega ugnis, ir netgi sumažinti termostatą keliais laipsniais naktį.

Kai kurios komunalinių paslaugų įmonės gali suteikti jums įvertinimą, palyginantį jūsų energijos suvartojimą su jūsų kaimynų energijos suvartojimu. Jei pastebėsite, kad visada sunaudojate daugiau energijos nei aplinkiniai, gali būti, kad laikas susimokėti už namo energetinį auditą. Kai kurios valstybinės komunalinių paslaugų įmonės gali pasiūlyti paslaugą net nemokamai, todėl verta tuo pasinaudoti.

Daugiau informacijos žiūrėkite nuorodoje.

Taip pat skaitykite: