"Pušyno"nuotr.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva toliau kryptingai padeda Rusijos Federacijos agresijos purtomai Ukrainai. Šiuo metu mūsų šalies gydymo įstaigose sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos 51 kovotojui iš Ukrainos po sužeidimų karo lauke, dar vieno iš jų laukiama atvykstant artimiausiu metu. Tai kariškiai ir teisėsaugos pareigūnai, kartu su ginkluotosiomsi pajėgomis išvien kovoję mūšio lauke. Visi Ukrainos laisvės gynėjai yra gydomi 8 gydymo įstaigose visoje Lietuvoje. 

Pirmasis kovotojas reabilitacijai į Lietuvą atvežtas dar liepos pradžioje, likusieji – per pastarąsias dvi paras. Atvykusieji pacientai yra po įvairiausių sužeidimų karo metu: galvos smegenų sužalojimai, šovinės žaizdos, stuburo pažeidimai bei įvairios traumos, patirtos sprogimų metu. Jiems bus taikomos antrinio ir tretinio lygio stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos, skirtos ilgalaikių kompensuojamųjų biopsichosocialinių funkcijų sutrikimų turintiems pacientams. Numatoma vidutinė medicininės reabilitacijos trukmė – 24 dienos.

Kovotojų perėmimą iš Ukrainos organizuoja ir koordinuoja Sveikatos apsaugos ministerijos tarpinstitucinė darbo grupė kartu su Ekstremalių sveikatai situacijų centru. Ukrainos kovotojų pervežimu į Lietuvą rūpinasi Susisiekimo ministerija.

„Vakarinės Palangos” žiniomis, užvakar ir vakar į Palangą atvyko 19 sužeistų Ukrainos kariškių ir teisėsaugos pareigūnų, kuriems reikalingas reabilitacinis gydymas. Jie reabilituojami VRM reabilitacijos centre „Pušynas”, sanatorijoje „Palangos linas” bei Palangos reabilitacijos ligoninėje.

„Pastarosiomis dienomis, kai jau žinojau, jog į Palangą bus atvežti pirmieji kare Ukrainoje sužeisti ir reabilitacijos reikalingi žmonės, ne kartą prisiminiau praėjusių metų pabaigą, kai teko skirti nežmoniškai daug jėgų ir veiksmų tam, kad pavyktų išsaugoti mūsų kurorto reabilitacijos centrą „Pušynas“ ir jis nebūtų likviduotas, kaip tai planavo Vidaus reikalų ministerija.

Gyvenimas ir šių dienų nerami situacija tik darsyk įrodo, kad sanatorijas reikia statyti, o ne griauti. Džiaugiuosi, kad buvo atsižvelgta į palangiškių nuomonę ir pasipriešinimą privatizuoti „Pušyną“ ir jis nevirto eiliniu daugiabučiu ant jūros kranto. Dabar išsaugota ir 100 darbo vietų, ir galimybė teikti reabilitacinį gydymą Lietuvos žmonėms bei padėti dėl savo laisvės kovojančiai Ukrainai.

Vertinkime tai, ką turime, ir palinkėkime Ukrainos kovotojams sėkmingo gydymo Palangoje”, – savo paskyroje socialiniame Facebook tinkle parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, informuodamas apie pacientų iš Ukrainos atvykimą.

„Vakarinės Palangos” inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: