Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Atostogos prie jūros – atgaiva kūnui ir sielai. Šildanti ir odą gražiai nuspalvinanti saulė, sūrus, kūną gaivinantis vanduo, smėlis ir brangiausi žmonės – gerai suplanuotos atostogas gali tapti svarbiausiu  ir įsimintiniausiu vasaros įvykiu.

Tačiau saulės paplūdimyje neretai būna šiek tiek per daug, ko pasėkoje iš atostogų grįžtame nudegę ir jausdami diskomfortą. Saulė, žinoma, gali ne tik nudeginti odą, bet ir suteikti šilumos smūgį, kuris sujauks atostogų planus ir yra ypač pavojingas vaikams.

Tad, išsiruošus atostogauti ar tiesiog karštą dieną praleisti pajūryje, būtina pasirūpinti apsaugos priemonėmis nuo saulės. Tiesa, vien kremai ar purškikliai nuo saulės nepadės. Dalis žmonių, siekdami susikurti pavėsį ir vietą pasislėpti nuo kaitrių saulės spindulių, apsirūpina paplūdimio skėčiais arba palapinėmis. Paplūdimio skėčiai yra patogiai nešiojami, tuo tarpu paplūdimio palapinės yra pranašesnės ilgalaikėje perspektyvoje. Na, o čia ir susiduriama su dilema: kuri iš šių priemonių yra geresnė ir tinkamesnė.

Apie tai, kokią apsaugą nuo saulės pasirinkti atostogoms, plačiau pakalbėsime šiame straipsnyje. 

Paplūdimio skėčiai: kokiais privalumais ir trūkumais jie pasižymi?

Renkantis tarp to, kas geriau ir efektyviau, o taip pat patogiau bei labiau apsaugo nuo kaitrios saulės paplūdimyje, galima greitai susidaryti nuomonę, kad paplūdimio skėčiai yra, ko gero, populiariausias pasirinkimas. Iš tiesų paplūdimio skėčiai, lygiai taip pat kaip ir paplūdimio palapinės, pasižymi tam tikrais privalumais ir trūkumais. 

Jei ieškote tokios paplūdimio apsaugos, kuri suteiktų ne tik apsaugą nuo saulės spindulių, bet ir šiek tiek pavėsio – paplūdimio skėtis taps puikus pasirinkimas. Paplūdimio skėčiai efektyviai apsaugo nuo perkaitimo, neigiamų ir žalingų UV spindulių. Tačiau dėl gana lengvo jų dizaino, tokius skėčius dažnai pažaboja pajūrio vėjas. Nors yra itin lengvai sulankstomi, pastatomi ir naudojami, paplūdimio skėčiai taip pat nesuteikia ir pakankamai daug privatumo. Tai reiškia, kad ieškantys būtent to, tikrai nebus patenkinti paplūdimio skėčio pasirinkimu. Kita vertus, paplūdimio skėčiai suteikia daugiau oro pralaidumo, tikrai efektyviai apsaugo nuo saulės. Po jais puikiai telpa ir paplūdimio gultai.

Naudinga pabrėžti, kad itin platų pastarųjų pasirinkimą galima rasti Varle.lt internetinėje parduotuvėje: https://www.varle.lt/lauko-gultai-kreslai-sezlongai/. Negana to, juos galima plačiai naudoti bet kur, nebūtinai paplūdimyje. Paplūdimio skėtis gali praversti ir laiką leidžiant sode, kieme. Na, o draugiška jų kaina ir didžiulė įvairovė leidžia kiekvienam, nepriklausomai nuo norų ar biudžeto, pasirinkti sau tinkamiausią paplūdimio skėtį. 

Ką naudinga žinoti apie paplūdimio palapines?

Tiems, kurie nemėgsta paplūdimio skėčių ar nori kažko kito, puikus pasirinkimas gali tapti paplūdimio palapinės. Jos pasižymi savomis ypatybėmis, privalumais bei turi kelis trūkumus. Žinoma, pradėti reikėtų nuo to, kad paplūdimio palapinės ir standartinės, turistinės palapinės tikrai nėra vienodos. Paplūdimio palapinės skiriasi tuo, kad jos yra atviros, o ne uždaros kaip įprastos. Tokiu būdu, jos suteikia pakankamai privatumo, bet visiškai neužblokuoja vaizdo.

Paplūdimio palapinės suteikia tikrai efektyvią ir tinkamą apsaugą ne tik nuo saulės spindulių ar neigiamo poveikio, bet ir nuo vėjo. Teigiama, kad paplūdimio palapinė yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie turi mažų vaikų, kadangi palapinė suteikia nemažai ir patogios vietos miegui ir poilsiui.

Be abejo, privalumu reikėtų laikyti ir tai, kad paplūdimio palapinės, kai yra sulankstytos, praktiškai neužima vietos. Jos pasižymi kompaktiškumu, lengvu nešiojimu, puikiai telpa į automobilio bagažinę ar net paplūdimio krepšį.

Turėdami paplūdimio palapinę galėsite nesukti galvos dėl stipraus vėjo, kadangi, jis jos nenupūs. Kita vertus, palapinė gali užgožti vaizdą, o taip pat, ji nesuteikia tokio oro pralaidumo kaip paplūdimio skėčiai. Su šiuo paplūdimio aksesuaru nepavyks suderinti ir gultų. Vis dėlto, ieškantiems ir siekiantiems privataus ir jaukaus bei, žinoma, saugaus poilsio, paplūdimyje palapinės itin tiks.

Taigi tinkamo paplūdimio aksesuaras visiškai priklauso nuo jūsų ir jūsų turimų poreikių. Nei paplūdimio palapinė, nei paplūdimio skėtis tikrai nėra blogas pasirinkimas. Na, o Varle.lt svetainėje galite rasti itin platų ir įvairų paplūdimio skėčių, palapinių bei kitų aksesuarų pasirinkimą už draugišką kainą!

Taip pat skaitykite: