Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Tomas Augulis

Įvairūs virtuvės įrenginiai yra tai, nuo ko priklauso virtuvėje jaučiamas komfortas ir sukurtas interjeras. Todėl pasirinkti tinkamus virtuvės prietaisus – gan atsakinga, daug dėmesio reikalaujanti užduotis. Deja, dažnai nutinka taip, kad įgyvendinti šią užduotį ne visada pavyksta. Pasirinkti virtuvės įrenginiai neatlieka savo funkcijų taip, kaip norėtųsi, nedera prie kuriamo interjero ar nesuteikia pakankamai komforto.

Kodėl taip nutinka? Kokios dažniausios klaidos daromos renkantis virtuvės įrenginius? Svarbu sužinoti ir nekartoti šių klaidų, kad galėtumėte džiaugtis savo svajonių virtuve.

1. Vaikomasi madingiausių sprendimų

Viena dažniausių klaidų renkantis virtuvės įrenginius – madų vaikymasis. Savaime suprantama, kad įsigyjant įvairius virtuvės prietaisus norisi, kad jie būtų šiuolaikiški, modernūs bei madingi. Tačiau svarbu suprasti, kad mada ne visuomet pateisina turimus lūkesčius.

Derėtų pastebėti, kad šiuo metu itin madinga ir populiaru rinktis įmontuojamus virtuvės įrenginius. Sunku nesutikti, kad įmontuojami virtuvės įrenginiai – estetiška, praktiška, patogu, ir sukuria išties šiuolaikišką virtuvės interjerą. Bet ar jums tikrai reikia įmontuojamo skrudintuvo? Svarbu suprasti, kad tam tikrais atvejais įprasti, pastatomi virtuvės įrenginiai suteikia kur kas daugiau džiaugsmo ir tampa tikra virtuvės puošmena.

Pavyzdžiui, pagrindiniu jūsų stilingos virtuvės akcentu gali tapti elegantiškas, išskirtinio dizaino virdulys. Geriausia yra tai, kad virdulys nėra brangus pirkinys, o šiandieninėje rinkoje galima rasti pačių įvairiausių virdulių – modernių, prabangių, išsiskiriančių tiek savo išvaizda, tiek funkcionalumu. Taip pat įdomiais akcentais gali tapti ir didesnė įranga – galbūt vietoj įmontuojamo šaldytuvo vertėtų rinktis retro stiliaus pastatomą? Nė nekyla abejonių, kad toks šaldytuvas prikaustytų visų žvilgsnius. Tad tikrai nebūtina vaikytis madingiausių bei moderniausių sprendimų – rinkitės tai, kas gražu ir priimtina jums, nes būtent taip susikursite tokią virtuvę, apie kokią svajojate.

2. Nuvertinami daugiafunkciniai įrenginiai

Labai dažnai renkantis virtuvės prietaisus yra nuvertinami daugiafunkciniai įrenginiai. Manoma, kad vienas įrenginys, turintis kelias funkcijas, savo darbą atliks nekokybiškai, neišpildys visų lūkesčių. Todėl neretai įsigyjama daug skirtingų virtuvės įrenginių, atliekančių skirtingas funkcijas. O tai ne tik gerokai užgriozdina virtuvę, bet ir ištuština pinginę. Kaip to išvengti? Nebijokite rinktis daugiafunkcinių virtuvės prietaisų.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo metu daugiafunkcinių įrenginių asortimentas – labai gausus, kokybiškas ir šiuolaikiškas. Jūsų pasirinkime gali būti ne tik daugiafunkciniai puodai ar plaktuvai, bet ir įmontuojama orkaitė su mikrobangų krosnelės funkcija. Tad jei jūsų prioritetas – erdvi virtuvė, rinkitės daugiafunkcinius įrenginius ir lengvai to pasiekite.

3. Neatsižvelgiama į energijos vartojimo efektyvumą

Renkantis virtuvės įrenginius labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų funkcionalumą bei dizainą, bet ir į energijos vartojimo efektyvumą. Juk kiekvienas nori džiaugtis mažesnėmis elektros sąskaitomis, tiesa? Deja, šį džiaugsmą neretai aptemdo neatsakingai pasirinkti virtuvės prietaisai. Reikia žinoti, kad šiuo metu energijos efektyvumas vertinamas skalėje nuo A iki G. A žymi mažiausią energijos suvartojimą, o G reiškia didžiausią energijos suvartojimą. Tokia energijos vartojimo efektyvumo skalės sistema taikoma daugeliui buitinių prietaisų – šaldytuvams, indaplovėms, skalbyklėms ir kt.

Derėtų akcentuoti, kad daugiausiai energijos suvartoja šaldytuvai bei šaldikliai, nes yra nuolat prijungti prie elektros lizdo. Renkantis šiuos prietaisus rekomenduojama atkreipti dėmesį į didesnę energijos vartojimo efektyvumo klasę, kas gali ženkliai sumažinti sąskaitas už elektros energiją. Jei jūsų šeima gausi, tuomet vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti ir elektros energiją taupančią skalbyklę, džiovyklę ar indaplovę.

4. Nepasidomima garantijos sąlygomis

Renkantis įvairius virtuvės įrenginius vis dar daroma didelė klaida – neskiriamas dėmesys garantijos sąlygomis. Svarbu suprasti, kad net ir perkant naują, tik geriausius atsiliepimus turintį virtuvės prietaisą nuo netikėtų gedimų nėra apsaugotas nei vienas. Jausitės saugiau ir dėl tokių gedimų nerimausite mažiau, jei tinkamai susipažinsite su visomis garantijos sąlygomis – kiek laiko trunka garantija, kokiais atvejais atliekamas garantinis remontas, kokioms detalėms (neretai garantinis laikotarpis yra skirtingas įvairioms įrenginio detalėms).

Taigi, prieš įsigydami tam tikrą virtuvės įrenginį atidžiai išstudijuokite garantijos sąlygas ir būtinai išsaugokite įrenginio garantiją, nes tai užkirs kelią nusivylimams bei papildomoms išlaidoms.

5. Atsižvelgiama į kainą, o ne į poreikius

Dažnu atveju renkantis virtuvės įrenginius prioritetu tampa kaina. Susiduriama su nuomone, kad brangesnis virtuvės prietaisas savo funkcijas atliks geriau ir tarnaus ilgiau. Deja, tokia nuomonė ne visuomet pasiteisina. Brangesni virtuvės prietaisai dažniausiai pasižymi mažesniu energijos suvartojimu, išskirtiniais dizainais ar funkcijų gausa. Tačiau prieš renkantis brangesnį virtuvės įrenginį vertėtų gerai apgalvoti, ar jums išties reikalingos visos jo atliekamos funkcijas.

Apsvarstykite, ar jūsų šaldytuvas būtinai turi turėti nuotolinio valdymo pultelį, ar norite viryklę valdyti išmaniuoju telefonu, o telefono ekrane matyti visą informaciją apie kavos aparato veikimą? Savaime suprantama, kad išmanūs virtuvės įrenginiai gerokai palengvina kasdienybę ir suteikia daugiau komforto, tačiau svarbu įvertinti kaip dažnai šiomis funkcijomis naudositės. 

Kaip išvengti šių klaidų?

Siekiant, kad virtuvės įrenginiai pateisintų visus turimus lūkesčius ir neapviltų nei kokybe, nei funkcionalumu ar dizainu, svarbu atminti:

  • Rinkitės tokius virtuvės įrenginius, kurie jums suteiks daugiausiai komforto, bus praktiški ir palengvins buitį.
  • Atkreipkite dėmesį į virtuvės įrenginių energijos vartojimo efektyvumą ir nepamirškite išsaugoti garantiją įrodančius dokumentus.
  • Prieš įsigydami išmanius įrenginius įsitikinkite, kad visos funkcijos, kurias atlieka virtuvės įrenginys, jums yra reikalingos ir naudingos.

Tikimės, jog šie patarimai jums padės nepasiklysti milžinišką asortimentą siūlančiose buitinės technikos parduotuvėse, o taip pat ir sutaupyti!

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: