Sekmadienį Šventojoje nuskendo svečias iš Baltarusijos. Violetos baublienės nuotr. (FB)

Eglė Jūraitė

Pastarąjį savaitgalį Baltijos jūra buvo itin pasišiaušusi ir buvo negailestinga tiems, kas nepaiso gelbėtojų įspėjimų ir kabančios maudytis draudžiančios vėliavos. Itin skaudžias pasekmes patyrė dvi atostogautojų šeimos, abi niekuo tarpusavyje nesusijusios išskyrus tai, kad pramogauti į Lietuvos pajūrį jos atvyko iš Baltarusijos.

Pirmoji nelaimė šeštadienio pavakarę įvyko Giruliuose, čia nuskendo išsimaudyti esant itin dideliam bangavimui trys vaikinai iš Baltarusijos. Visi trys pradėjo skęsti, tik per plauką nelaimės išvengė dar du vyrai, kurie puolė į pagalbą baltarusiams.

„Jį gelbėjusius du vyriškius gelbėtojai ištraukė į krantą leisgyvius. Juos gaivino ir pagalbą suteikė medikai. Skendusiojo intensyviai ieškojo didžiulis gelbėtojų būrys, narai, sraigtasparnis”, – savo paskyroje „Facebooke” parašė klaipėdietis leidėjas Antanas Stanevičius.

Antrąją šios vasaros Baltijos auka tapo 63 metų vyriškis iš Baltarusijos, atostogavęs Šventojoje.

Kaip „Vakarinei Palangai” pasakojo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, baltarusis kelis kartus buvo įspėtas gelbėtojų išlipti iš vandens, nes tai pavojinga gyvybei. Tačiau šis raginimams nepakluso ir galiausiai srovės įtraukė vyrą.

Gelbėtojai, rizikuodami savo gyvybėmis, vandens motociklu priplaukė prie skęstančiojo ir traukė jį. betraukiant apvirto ir pačių gelbėtojų vandens motociklas. Šiaip ne taip pasiekus krantą skendusiajam asmeniui medikai padėti jau nebegalėjo.

„Kaip sako visų garbinamas O. Arestovich, kiekvienam Dievas leidžia gyventi tiek, kiek yra numatęs.

Ir kad žmonės skęsta Baltijoj kasdien, praneša žinios. Niekas dar nežino kodėl nuskendo žmogus, kurį, liudininkai sako, jūroje pastebėjo kaituotojai, o gelbėtojai traukė žiauriai rizikuodami, kapanodamiesi bangose, kol patys apvirto su visu motociklu, prarado jį, bet gelbėjo žmogų ir neišgelbėjo. Graudu.

Tik esmė tai kitur. Žmogus savo gyvenime turi galimybes rinktis: eiti – neiti, bristi – nebristi, likti ant kranto ar nert į gelmes. Šiandien su visame krante susmaigytom raudonom vėliavom, įspėjimais, nuolatos keturračiais lakstančiais gelbėtojais ir švilpukais, vaikančiais iš vandens poilsiautojus, daugybė jų net su mažiausiais vaikais vis tiek brenda pirmyn kažką nugalėti. Pravažiuoja gelbėtojai, apsidairo žmogus ir į bangas. Taip, jos puikios, didžiulės, gaivina, jos tikrai masina. Bet įbridus iki kelių, banga kala iki krūtinės ir su tokia jėga traukia atgal į jūrą, kad tik laikykis. Neetiška dėti nelaimės nuotraukas. Bet kai eini pro šalį, kur prie lavonmaišio stovi vieniša pareigūnė, galvoji, gal to galėjo nebūti, jei žmogus būtų likęs ant kranto. Nebent kaip sako Arestovichius – duota kiek duota. Sorry”, – savo paskyroje „Facebooke” parašė Šventojoje kiekvieną vasarą atostogaujanti žinoma televizijos laidų vedėja Violeta Baublienė.

J.Pirožnikas pastarąjį savaitgalį pavadino beprotišku. „Visiškai beprotiškas, neturiu net žodžių. Gelbėtojai ir važinėjo pakrante įspėdami apie pavojus, raudina vėliava kabojo, o jie vis tiek brenda ir brenda. O tuo metu mūsų vaikinai savo gyvybėmis rizikuoja…

Vien per sekmadienį Palangoje ir Šventojoje gelbėtojai ištraukė 12 skęstančiųjų, trys iš jų medikų nugabenti į gydymo įstaigas ir dabar yra reanimacijoje”, – „Vakarinei Palangai” sakė J.Pirožnikas.

Taip pat skaitykite: