Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

Saulė Gabrėnaitė

Sunku rasti žmonių, kurie nemėgtų keliauti. Juk kelionės – neišdildomi įspūdžiai, nauji potyriai ir, žinoma, poilsis nuo kasdienybės. Bet ar visos kelionės išpildo šiuos lūkesčius?  Deja, kartais nutinka taip, kad ilgai laukta kelionė apkarsta, o grįžę jaučiamės nepailsėję, suirzę ir nepatenkinti. Kodėl taip nutinka? Dažniausia to priežastis – kelionės planavimo spragos. Svarbu pastebėti, kad tam, jog kelionė išties būtų sėkminga ir suteiktų tik geriausias emocijas reikia nepatingėti ir kruopščiai ją susiplanuoti.

Aptariame svarbiausius žingsnius, kurie padės išvengti nemalonių situacijų, neigiamų jausmų bei nelauktų išlaidų kelionės metu.

Sudarykite reikalingiausių daiktų sąrašą

Ruošiatės keliauti? Tuomet atsižvelgiant į kelionės kryptį kruopščiai ir atsakingai sudarykite reikalingiausių daiktų sąrašą. Derėtų pastebėti, kad dažna keliautojų klaida – pamiršti daiktai, dėl ko kelionės metu kyla įvairiausių nesklandumų. Išsiruošę į poilsines keliones keliautojai neretai pamiršta priemones, apsaugančias nuo saulės, galvos apdangalus, akinius nuo saulės ar net maudymosi kostiumėlį. Nusprendę leistis į pažintines keliones nepasirūpina patogia avalyne, papildomais drabužiais ar priemonėmis nuo vabzdžių. Manote, pamiršti daiktai – menkniekis palyginus su kelionės metu laukiančiais įspūdžiais? Deja, neturint kai kurių daiktų kelionė gali gerokai apkarsti, o piniginė neplanuotai suplonėti. Tad prieš kraudami lagaminus atkreipkite dėmesį į šiuos esminius dalykus:

  • Tokie daiktai, kaip akiniai nuo saulės, priemonės, apsaugančios nuo kaitrių saulės spindulių, skrybėlė ar kepurė praverčia bet kokios kelionės metu, o ypatingai keliaujantiems į šiltus kraštus. Derėtų pastebėti, kad neturint šių daiktų kelionėje galite susidurti su diskomfortu ar neplanuotomis išlaidomis. Pavyzdžiui, įvairiuose kurortuose kokybės stokojantys ir sertifikuotos UV apsaugos neturintys akiniai nuo saulės kainuoja nemažus pinigus. Tad pamiršus įsidėti kokybiškus akinius nuo saulės ir nusprendus juos įsigyti kelionės metu naudos gausite mažai, o pinigų išleisite daug.
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
  • Papildomas megztinis, lietpaltis ir patogi avalynė turėtų atsidurti tų keliautojų lagaminuose, kurie keliauja į tokias šalis, kur gali būti vėsu ar lietinga. Pasirūpinę patogiais ir šiltais drabužiais kelione mėgausitės bet kokiu oru ir išvengsite peršalimo ligų. Nepervertinkite šilto klimato – orai gali keistis itin greitai.
  • Nepamirškite pasidomėti šalies, į kurią keliaujate kultūra. Galbūt šalyje vyrauja tam tikri religiniai įsitikinimai ar papročiai, kurių svarbu laikytis tam, kad neparodytumėte nepagarbos vietiniams žmonėms. Pavyzdžiui, jei keliaujate į musulmoniškas šalis jums gali prireikti uždaresnių drabužių. Jei nusprendėte aplankyti egzotiškąją Indiją, verta žinoti, kad labai trumpi sijonai ar šortai tokiai kelionei taip pat nėra tinkamiausias pasirinkimas.
Bilietus užsisakykite iš anksto

Svajojate aplankyti konkrečią šalį? Kai tik turėsite laisvo laiko planuojate šią svajonę įgyvendinti? Planuokite tikslingai ir lėktuvo, traukinio ar autobuso bilietus užsisakykite iš anksto. Derėtų žinoti, kad bilietų kainos priklauso nuo laisvų vietų, tad bėgant laikui ir pildantis laisvoms vietoms bilietai brangsta. Užsisakius bilietus norima kryptimi prieš kelis mėnesius ar net pusmetį galima gerokai sutaupyti. Be to, užsisakę išankstinius bilietus jausitės ramiau ir sklandžiau pasiruošite kelionei. Vis dėlto, nusprendus užsisakyti kelionės bilietus anksčiau reikia žinoti tam tikrus dalykus:

  • Pigesnius negrąžinamus lėktuvo, traukinio ar autobuso bilietus užsisakykite tik tuo atveju, jei esate visiškai tikri dėl savo atostogų planų. Kitu atveju rekomenduojama rezervuoti bilietus, kuriuos galėsite grąžinti. Taip apsidrausite nuo išlaidų, kurias galite patirti kelionei neįvykus.
  • Prieš užsisakydami bilietus išanalizuokite, koks keliavimo būdas jums yra patogiausias. Kartais į tam tikras šalis galima nukeliauti tiek lėktuvu, tiek traukiniu, tiek autobusu. Tačiau prieš renkantis vieną iš šių keliavimo būdų įvertinkite, kiek laiko truks kelionė, kiek kainuos bilietai, ar kelionės metu jausitės išties patogiai, ar nepavargsite dar nepasiekus kelionės tikslo.
  • Stebėkite sezoniškumą. Normalu, kad į tam tikras šalis sezono metu bilietai kainuoja brangiau. Todėl norint už bilietą sumokėti geriausią kainą, delsti nereikėtų. Verta įsiminti, kad jei planuojate į konkrečią šalį vykti sezono metu, tuomet išankstiniai bilietai gali padėti nemažai sutaupyti. 
Rinkitės strategiškai patogią gyvenamąją vietą

Jūsų kelionės tikslas – kuo daugiau pamatyti, apžiūrėti ir patirti? Tokiu atveju labai svarbu pasirinkti strategiškai patogią gyvenamąją vietą. Reikia pastebėti, kad apgyvendinimo klausimas mažiau aktualus tiems, kurie atostogauti vyksta į poilsinius viešbučius ir kelionės metu nori mėgautis atpalaiduojančiu poilsiu. Tačiau jei nusprendėte vykti į pažintinę kelionę, gyvenamosios vietos klausimas jums – itin svarbus.

Tad rinkdamiesi gyvenamąją vietą atkreipkite dėmesį į tai, kad ji būtų netoli lankytinų šalies objektų. Žinoma, dažnai tokie viešbučiai ar apartamentai kainuoja brangiau, bet kartais apsigyventi juose apsimoka labiau nei nuomotis mašiną ir važiuoti didelius atstumus tam, kad aplankytumėte norimas vietas. Be to, gyvenant netoli lankytų vietų galima sutaupyti laiko, pamatyti daugiau ir išvengti mokesčio už automobilio stovėjimą, nes visur galėsite nueiti pėsčiomis.

Apgalvokite, kiek laiko skirsite kelionei

Susiplanuoti tinkamą kelionės trukmę – labai svarbu norint pasimėgauti išties idealia kelione. Neretai nutinka taip, kad po kelionės žmonės grįžta suirzę, nes nespėjo pamatyti ir aplankyti visko, ko norėjo. Arba atvirkščiai – kelionė truko per ilgai, spėjo pabosti ar išvarginti. Tad kaip rasti tą aukso viduriuką? Reikia akcentuoti, kad planuojant kelionės trukmę derėtų atsižvelgti į tam tikrus dalykus:

  • Su kuo keliausite – vieni, su šeima ar su draugais?
  • Vykstate į poilsinę ar pažintinę kelionę?
  • Koks jūsų kelionės tikslas?

Atsakius į šiuos klausimus daug lengviau susiplanuosite idealiai visus poreikius patenkinančią kelionės trukmę, grįšite pasisėmę naujų įspūdžių, teigiamų emocijų ir pailsėję. O jeigu norite sužinoti dar daugiau patarimų, kaip keliauti savarankiškai, jų rasite čia.

Keliaukite taip, kaip jums patinka

Būtina įsiminti, kad idealia kelione mėgausitės tik tada, jei keliausite taip, kaip jums patinka. Todėl planuodami kelionę gerai įvertinkite, ko iš jos tikitės. Ar norite pamatyti nepažintas vietas? Ar trokštate patirti ekstremalių nuotykių? O galbūt svajojate apie tingias dienas karštame paplūdimyje? Nuo šių jūsų norų priklausys kelionės kryptis ir emocijos, kurias parsivešite. Atminkite, kelionė – visuomet gera idėja, tik svarbu apie viską apgalvoti ir kruopščiai suplanuoti.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: