Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Vienas iš efektyviausių ir pažangiausių būdų atkurti prarastus dantis yra dantų implantacija. Nors šiai procedūrai atlikti kartais prireikia ir kelių savaičių, tačiau rezultatai – ilgalaikiai. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime implantacijos eigą ir pateiksime patarimus, kaip pasiruošti šiai procedūrai.

Pasiruošimas

Kaip ir prieš bet kokią kitą, taip ir prieš dantų chirurginę procedūrą būtina tinkamai pasiruošti. Priklausomai nuo gydymo metodo ir eigos, skirsis pasiruošimas. Keli patarimai, kaip pasiruošti implantavimui:

  • pasirūpinkite burnos higiena;
  • sočiai pavalgykite;
  • venkite vartoti kraujo krešėjimą skatinančius vaistus;
  • nenaudokite makiažo priemonių.

Tam, kad danties implantas būtų kokybiškai pritvirtintas burnos ertmėje, būtina atlikti burnos higieną. Ji padės išvengti galimų infekcijų ir komplikacijų. Kadangi implantacija gali trukti kelias valandas, odontologai pataria sočiai pavalgyti, nes po procedūros kurį laiką negalima valgyti. Be to, norint palengvinti odos dezinfekavimą, moterims patariama nenaudoti makiažo priemonių, o vyrams – nusiskusti barzdą.

Procedūros eiga

Laikydamiesi gydytojo odontologo rekomendacijų, prisidėsite prie sklandaus gydymo proceso. Implantacijos procedūra susideda iš kelių etapų, kuriuos trumpai aptarsime žemiau.

  • Gydytojo konsultacija. Konsultacijos metu savo srities profesionalas atliks būklės analizę. Atlikta rentgeno nuotrauka leidžia nustatyti kaulo būklę ir įvertinkit kitas anatomines struktūras. Atsižvelgęs į individualų atvejį, gydytojas odontologas pateiks asmeninio gydymo plano eigą.
  • Implanto įdėjimas. Trūkstamo danties vietoje atliekamas pjūvis, o specialiu grąžtu padaroma ertmė ir implantas įsriegiamas į žandikaulį. Įsukus implantą, virš jo esančios dantenos – susiuvamos, o ant implanto užsukama specialioji gijimo galvutė.
  • Karūnėlės gamyba. Praėjus implanto prigijimo periodui, odontologas, naudodamasis specialia medžiaga, nuima dantų antspaudus. Šiame etape pasirinksite karūnėlių spalvą ir medžiagą, iš kurios bus pagaminti protezai.
  • Karūnėlių uždėjimas ant implanto. Paskutinio vizito metu į implantus įsukamos atraminės galvutės, ant kurių dedamos dantų karūnėlės. Karūnėlių tvirtinimo metu tikrinamas sąkandis ir, jeigu prireikia, koreguojamos karūnėlių formos.

Taigi iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad implantavimas – itin ilga ir skausminga procedūra. Prieš implanto įsukimą, paciento pageidavimu, atliekama vietinė nejautra. Įprastai implantas suauga su kaulu per 3 mėnesius, žinoma, kiekvienas atvejis gali skirtis, priklausomai nuo genetikos ir kitų faktorių.

Akivaizdu, kad norint turėti gražią ir sveiką šypseną, reikia kantrybės ir laiko. Tik tinkamai pasirinkę odontologijos kliniką ir joje dirbančius profesionalus, būsite tikri, kad džiaugsitės kokybišku rezultatu. Tad svarbiausia pasiryžkite ir galėsite mėgautis pagerėjusia gyvenimo kokybe.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: