Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Lietuvoje vis labiau populiarėja kremavimo paslaugos, dėl to žmonės domisi, kas tai yra ir kodėl kremavimas geras pasirinkimas artimam žmogui. Kremavimo urnų ir karstų pasirinkimas yra didelis, dėl to kiekvienas artimasis ras to, ko ieško. Kainos taip pat gali skirtis, rekomenduojame užsakyti urną iš anaka.lt e-katalogo.

Kokį karstą rinktis kremavimui?

Jei šeima nusprendė, kad pasirinks kremavimo paslaugas, pirmiausia reikia išsirinkti karstą, kuris bus tinkamas kremavimui. Lietuvoje kremavimas neįvyks be karsto, todėl jį reikia įsigyti. Velionis bus sudegintas krematoriume kartu su karstu. Todėl kremavimui tinka patys paprasčiausi karstai, o dėl brangių karstų jaudintis nereikia. Labai svarbu, kad karstas būtų pagamintas iš natūralaus medžio be papildomų puošybos elementų, dažų ir pan. Tai užtikrina, kad procesas išliks nekenksmingas aplinkai. Po kremavimo speciali mašina atskiria natūralius pelenus ir deda į specialią urną. Krematoriumai siūlo urną, tinkamą pelenams laikyti ir užkasti. Urna yra visiškai sandari nuo drėgmės ir skysčių. Tačiau kremavimui naudojamų urnų gali būti labai įvairių. Pirma, urnos skiriasi dydžiu, kaip ir medžiaga, iš kurių jos pagamintos. Pavyzdžiui, vienas populiariausių variantų – metalinė urna, kuri parduodama įvairių formų ir dydžių.

Kur galima nusipirkti urną?

Urnos parduodamos specializuotose parduotuvėse. Dažniausiai jas tvarko Vilniaus ar kitų miestų laidojimo biurai. Užsisakius laidojimo paslaugas, kreipkitės į biuro darbuotojus ir pasiteiraukite, kur galite įsigyti reikiamą urną.

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių ieško ekologiškų sprendimų, todėl populiarėja ir ekologiškos urnos. Jų pasirinkimas platus, todėl gamintojai siūlo ir ekologiškų variantų. Pavyzdžiui, Lietuvoje populiarios medinės urnos. Nusprendus pelenus užkasti urnoje, tokia urna yra ekologiškas variantas, nes po žeme greitai suirs.

Ieškote urnų internete? „Anaka“ įmonės svetainėje rasite įvairiausių urnų.

Daug artimųjų teiravosi, kur galėtų išbarstyti velionio pelenus. Lietuvoje tai labai griežtai reglamentuota, tačiau kitose šalyse tai yra leidžiama, dėl to šis klausimas ir kyla. Šiuo metu Lietuvos upėse ar kituose vandens telkiniuose barstyti pelenus draudžiama. Jei pelenai turi būti išbarstyti, tai turėtų būti daroma tik specialiai įrengtose ir modifikuotose vietose.

Interneto nuotr.
Stereotipai, dėl kurių žmonės kremuojami

Ekspertai sako, jog visi jaučiamės jautrūs ir nuliūdę laidotuvių metu, o ir pats procesas nėra pigus, dėl to keičiasi tradicijos laidojimo srityje. Svarbus žingsnis laidojant – populiarėjantis kremavimas. Beveik kiekvieną mėnesį daugėja norinčiųjų kremuoti savo artimuosius. Galbūt todėl, kad nemažai žmonių emigravo. Kai kurie iš jų čia net nelaidoja savo artimųjų – kremuoja, o palaikus urnomis išveža į užsienį.

Kitas gana reikšmingas pokytis – sutrumpėjęs atsisveikinimo su velioniu laikas. Pastarųjų trijų dienų atsisveikinimai dabar yra reti. Artimieji dažnai nori kelių valandų atsisveikinimo ritualų, tačiau tai nereiškia, kad tai mažiau šventa ar pagarbu – taip yra įprasta šiuo metu. Atsisveikinimas gali užtrukti nuo 2 iki 4 valandų, jei urna palaidota, arba parą, jei palaikai laidojami. Sunku pasakyti kodėl.

Žinoma, jei pasirinksite trumpesnį laiką, galėsite mažiau jo praleisti laidojimo namuose, ilgiau pabūti prie kapo ar su artimaisiais, kuomet prisiminsite velionį. Tuo pačiu ir sutaupysite, nes šiuo metu laidotuvės daug kainuoja, o jei nesirinksite trijų dienų atsisveikinimo tikrai pavyks sutaupyti.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: