Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Klasikinių ir modernių baldų derinimas gali atrodyti kaip sudėtingas procesas. Tačiau kai tai daroma tinkamai, toks mišinys gali padėti sukurti unikalią erdvę. Vienas iš klasikinio ir modernaus stilių derinimo privalumų yra galimybė sukurti asmeninį stilių, kurio, tikėtina, nepamatysite kituose namuose. Deja, iššūkis gąsdina dauguma žmonių. Taigi aptarkime, kaip juos derinti ir pasiekti puikų rezultatą.

Nuspręskite, kuris stilius dominuos

Prieš pradėdami pirkti baldus, nuspręskite, kuris stilius norėtumėte, kad dominuotų erdvėje. Tokiu būdu sukursite pusiausvyros jausmą. Kad ir kokį stilių pasirinktumėte, įsitikinkite, kad įtraukėte pakankamai antrojo stiliaus. Vieno senovinio fotelio modernioje erdvėje gali nepakakti, kad matytųsi pokytis. Taip pat modernus kavos staliukas visiškai tradiciniame interjere gali atrodyti netinkamai.

Maišykite ir derinkite baldus

Įprastai klasikiniame interjero dizaine vyrauja tamsios spalvos, masyvūs baldai, puošnūs elementai, įkvėpti baroko laikotarpio, o moderniame – atvirkščiai. Jame juntamas paprastumas ir minimalizmas. Tad modernaus dizaino kambariuose, kuriuose vyrauja balta spalva ir erdvumas, puikiai dera įmantrūs klasikiniai baldai. Tokiame interjere išryškėja jų forma, tekstūra ir medžiaga. Šie stiliai interjere gali būti derinami būtent dėl to, kad jie yra tokie kontrastingi. Kontrastas interjere – itin vertinama savybė.

Eksperimentuokite su spalvomis ir raštais

Jei kambaryje vyrauja klasikinės, tamsios spalvos, tokios kaip mėlyna ar žalia, atnaujinti jį galite pridėję neutralaus atspalvio baldų arba aksesuarų. Jie suteiks dramatiškumo ir gyvumo tamsioms spalvoms. Nebijokite derinti klasikinių raštų (juostelių, langelių, gėlių) su moderniais raštais (geometriniais, abstrakčiais). Svarbiausia įsitikinkite, kad atitinka jų spalvos ir atspalviai.

(A)simetrija

Simetriškas baldų išdėstymas yra pagrindinis klasikinio dizaino bruožas. Todėl siekiant į interjerą įlieti ir modernaus stiliaus, simetriją reikia panaikinti. Daugiau dėmesio skirkite tam, kad sukurtumėte pusiausvyrą, kaip jūsų baldai ir dekoras pasiskirsto visame kambaryje, pradedant nuo centrinio taško ir tolstant nuo jo.

Taigi modernus ir klasikinis stilius yra puikiai suderinami. Kaip jau supratote, kontrastas interjere pagyvins jūsų namų erdvę. Jeigu šią dekoruosite vien tik to paties stiliaus baldais bei aksesuarais, galite sukurti labai šablonišką ir neįdomiai atrodantį interjerą. Todėl verta saikingai derinti įvairius stilius, siekiant sukurti balansą.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: