cosma-parfumeries.com nuotr.

Saulė Gabrėnaitė

Būna, kai netikėtai „užgimsta“ nenumaldomas noras tapti unikalaus nišinio aromato savininke ar savininku. Tačiau rinkos pasiūlos gausa ir įvairovė glumina: neaišku, kaip išsirinkti tikrai gerus nišinius kvepalus, kokios savybės būdingos originaliems kvepalams ir kaip rasti būtent tą kvapą, nuo kurio prasidėtų meilė išskirtinei aukštos kokybės parfumerijai. Išsiaiškinkime viską nuo pradžių.

Nišiniai kvepalai turi nemažai ypatumų, kurie išskiria juos iš garsių dizainerių sukurtų masinių kvepalų. Kokie tie ypatumai?

  1. Ypatingas kvapas. Nė vienas parfumeris negarantuoja, kad jo kūrinys bus tobulas, tačiau žada, kad aromatas tikrai bus neužmirštamas. Nišiniai kvepalai sukurti atsižvelgiant į žmogaus emocijas, potyrius ir prisiminimus. Todėl tarp kvapų nesunku atrasti asociacijų, galinčių šokiruoti,  nustebinti, pripildyti džiaugsmo emocijomis, sukelti pasitenkinimą ar priminti praeities akimirkas. Beveik visi nišiniai kvepalai pažadina emocijas. Nišinės kompozicijos yra labai įvairios. Apsilankę elektroninėje kvepalų parduotuvėje www.ziuzi.lt pamatysite, kad kvepalams naudojami ingredientai labai įvairūs – nuo sunkios medienos ir nepažintų rytietiškų prieskonių iki saldžių citrusinių vaisių ar gaivių gėlių. Kai kurie kvepalų deriniai sunkiai nusakomi žodžiais, juos būtina užuosti. Kvapų gausa parodo, kad kiekvieno skonis skirtingas, todėl ir TOP‘uose esantys nišiniai kvepalai labai skirtingi: „Escentric Molecules Escentric 01“, Montale Intense Cafe“, „Penhaligon‘s The Blazing Mr Sam“. O kur dar garsieji „Initio“, „Parfums de Marly“ ar „Amouage“ kvepalai, jau vadinami aukštosios parfumerijos šedevrais.
  2. Mažos gamybos apimtys. Dauguma žaliavų nišiniams kvepalams, kaip jau turbūt esate pastebėję, nėra lengvai išgaunamos. Todėl jų kiekio tiesiog nepakanka masinei rinkai skirtų dizainerių kvepalų gamybai. Tai reiškia, kad naudodami nišinius kvepalus žavėsite minias, tačiau kvepėsite kaip vienetai.
  3. Minimalistinis gaminio dizainas. Įprastai nišiniai kvepalai parduodami kukliuose skirtingos talpos (30 ml, 90 ml, 100 ml ar kt.) buteliukuose, tarsi užsimenant, kad didžiausia vertė slypi būtent viduje. Tačiau pamažu jau atsiranda ir tokių nišinių kvepalų kūrėjų, kurie nori, kad produktas būtų ryškus ir išraiškingas iki galo, todėl kvepalų buteliukus gamina iš įmantrių medžiagų ir dar papuošia žvilgančiais akmenukais. Pavyzdžiui, pažvelkite į Ziuzi.lt asortimente esančių kvepalų „Initio“ ar „M. Micallef“ buteliukų išvaizdą. Traukia akį, tiesa?
  4. Būtina legenda. Galvodamas nišinį kūrinį, kiekvienas parfumeris gilinasi į tam tikrą emociją ir bando ją perteikti kvapų gama. Be to, už kiekvieno tokio parfumerio „stovi“ kvepalų namai, kurie turi savo legendą ir ilgametes tradicijas. Visa tai yra dalis gražios istorijos, kuri sustiprina galutinio produkto – originalių kvepalų – įvaizdžio unikalumą.
  5. Kaina. Kadangi dabar nišinius kvepalus kuria ne keli meistrai pasaulyje, kaip buvo prieš 10-15 metų, kvepalų kaina nėra neįperkama. Vis dėlto, originalūs nišiniai kvepalai išsaugo prabangių kvepalų lygį kainos atžvilgiu. Vienintelis dalykas, kurį galite padaryti norėdami sutaupyti – labiau pasidomėti nišinių kvepalų pardavėjais ir sekti jų siūlomas nuolaidas.

Tiesa, dar vienas nišinių kvepalų išskirtinumas – reta reklama. Kitaip sakant, nišinių kvepalų kūrėjai linkę investuoti į kokybiškas žaliavas, o ne į reklamines kampanijas. Tai iki šių laikų išlikusi viena pagrindinių nišinės parfumerijos taisyklių. Turėsite skirti laiko, kad atrastumėte sau patinkančius ir originalius nišinius kvepalus. Tai padaryti bus šiek tiek lengviau, jei įvertinsite visus aukščiau paminėtus ypatumus. Bet kaip žinoti, ar tie nišinai kvepalai tikrai jums tiks? Atsakymas tik vienas – tiesiog bandykite, pasinaudokite kvepalų mėginukais, tarkitės su kvepalų parduotuvės konsultantais ir anksčiau ar vėliau pavyks atrasti idealiai jums tinkančius kvepalus.

Net ir elektroninės parduotuvės „Ziuzi.lt“ įkūrėjų, kurie ne vienerius metus domisi nišiniais kvepalais ir išbandė jų daugybę, atsakymas į klausimą „kaip žinoti, ar pasirinkti nišinai kvepalai tikrai jums tiks?“ nebuvo vienareikšmis. „Tiesą sakant, mes ir patys negalime išskirti vienų konkrečių nišinių kvepalų, kurie būtų geriausi ar tinkamiausi visiems. Mes niekada nenustojame ieškoti, eksperimentuoti ir į savo asortimentą įtraukti naujų įdomių kvapų. Tačiau esame tikri dėl vieno –parfumerių sukurti išskirtiniai nišiniai kvepalai yra verti tikros meilės, užsimezgusios tarp jūsų ir  naujų kvapų pasaulio, istorijos. Pradėkite tą istoriją kurti jau šiandien.“, – paragino internetinės kvepalų parduotuvės www.ziuzi.lt savininkai.

https://www.ziuzi.lt/kvepalai

Taip pat skaitykite: