Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Palanga yra garsiausias Lietuvos pajūrio miestas, tačiau kasmet pasigirsta nusivylimo pilni poilsiautojų žodžiai, kad viskas čia iki skausmo pažįstama. Nors jų kalbose galime atrasti ir krislą tiesos, pramogos pajūryje neapsiriboja niekuomet nemiegančia J. Basanavičiaus gatve bei tęsiasi plačiai už jos ribų. Iš naujo atrasti šalies pajūrį ir unikalios gamtos siūlomas pramogas padės atrasti trys gamtos stichijos – žemė, oras ir vanduo.

Žemės stichija – milijonai metų istorijos

Lankydamiesi pajūryje praplėskite savo pažintį su žemės stichija ir pažvelkite plačiau nei tęsiasi smėlėti Palangos paplūdimiai ar basas pėdas kutenantys akmenėliai. 

Susipažinti su milijonus metų besitęsiančia mūsų planetos istorija jums pavyks Radailiuose įsikūrusiame „Dinozaurų parke“, kur atgimė kadaise karaliavę galiūnai – jų parko teritorijoje klajoja daugiau nei pusšimtis. Nors savo dydžiu dinozaurams prilygti negali, jūsų patirtį poilsiaujant prie Baltijos jūros praturtins ir pažintis su žirgais. Visus jūsų lūkesčius pranoks apsilankymas vietiniame žirgyne, privati jojimo treniruotė, jodinėjimo turas palei jūrą ar jauki fotosesija su žirgais.

Oro stichija – tik nežiūrėkite žemyn

Net jeigu jums ir pabodo metai iš metų minti tuos pačius kopų takelius ir kurorto gatves, naujus ir nepakartojamus įspūdžius pajūryje tikrai sužadinsite, jeigu į viską pažvelgsite iš aukštai. 

Pasikelkite į svaiginantį aukštį ir oro balionu iš paukščio skrydžio stebėkite gražiausius gamtos sukurtus kraštovaizdžius. Jus nustebins ne tik nevaržomas laisvės pojūtis, bet ir visus metus galiojantys skrydžio oro balionu pasiūlymai, todėl progų apsilankyti pajūryje netruks ir vasaros sezonui pasibaigus. Jeigu skrendant oro balionu jums pritrūks ekstremalių pojūčių, išbandykite skrydį parasparniu ar pasivažinėjimą pajūriu su jėgos aitvarais.

Vandens stichija – per sūrias jūros bangas 

Žinoma, bet kokie bandymai iš naujo atrasti unikalų Lietuvos pajūrį nebus vaisingi, jeigu pažinties su gamtos stichijomis nevainikuosite sūriose Baltijos jūros bangose.

Atsipalaiduoti bei atgauti dėl itin kaitrios vasariškos saulės prarastas jėgas galėsite romantiškai plaukiojant burine jachta – vakarą su brangiu žmogumi užbaikite bangose palydėdami saulę, patys išbandydami burlaivio valdymo subtilybes ir bandydami pagauti laimę nešančią auksinę žuvelę. Jeigu pasyvus poilsis per atostogas – ne jums, audringą jūrą pažabokite atsistoję ant banglentės ar vandenlentės, o ramesnius upės vandenis tyrinėkite į vandenį bei krantus žvelgdami nuo irklenčių. 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: