Klipo stop kadras. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Vakar viena skandalingiausių šalies repo grupė „Flying Saucer Gang“ pristatė savo naujausios dainos „Kultūra“ vaizdo klipą. Jis buvo filmuotas Vilniuje ir Palangos bažnyčioje. Pamatę klipą palangiškiai ne juokais nustėro – ar toks elgesys bažnyčioje yra priimtinas ir ką reklamuoja grupė?

Puikiai dera?

„Pasak šalyje gerai žinomos grupės, šiandien pristatoma premjera – tai pirmasis singlas iš grandiozinio „Flying Saucer Gang“ sugrįžimo albumo. Naujausioje dainoje „Kultūra“ kalbama apie į Lietuvą atneštą naują muzikos kultūrą ir kitas panašias temas.

Įspūdingą vaizdo klipą grupė įamžino Palangoje ir Vilniuje kartu su komanda, kuri įsimintinus muzikinius klipus grupei „Flying Saucer Gang“ kuria jau trejus metus. Vaizdo klipe grupės narius Remį ir Gamką gerbėjai turi galimybę išvysti repuojančius bažnyčioje. Juokaudami kūrėjai teigia, kad šiandien pristatomas produktas ir bažnyčia puikiai dera“, – teigiama grupės išplatintame pranešime spaudai.

Vaizdo klipe, be viso kito, matyti, kad grupės nariai maldos namuose elgėsi gana vulgariai, laipiojo ant altoriaus, keikėsi prie klausyklos, po bažnyčią važinėjo riedlente. Seksualiai aprėdytos merginos po bažnyčią nešiojo padėklus su „žole“, panašu į tai, kad bažnyčioje buvo rūkoma suktinė, o ir grupės nariai bažnyčioje mosikavo didžiuliais maišais, prikrautais „žolės“. Visas šis vaizdas labai primena „žolės“, tiksliau kanapių reklamą. Juolab kad pranešime spaudai apie naująjį dainos klipą buvo akcentuota ir tai, jog grupė pristato ir savo vardinę CBD kanapių rūšį.

Klipo stop kadras. „Vakarinės Palangos” nuotr.
Grupės nariai bažnyčioje mosikavo didžiuliais maišais, prikrautais „žolės“. Klipo stop kadras. „Vakarinės Palangos” nuotr.

Parapija: meldžiame, kad Viešpats atleistų

„Internetinėje erdvėje pasirodė kontroversiško turinio vaizdo klipas, kuriame veiksmas vyksta mūsų miesto bažnyčioje. Ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir kitų miestų tikintieji pasijuto nuvilti ir įskaudinti pamatę, kad maldos bei susikaupimo vieta buvo panaudota šventovės sakralumui nederamame kontekste.

Turime pastebėti, kad šio vaizdo klipo autoriai pasielgė negarbingai, nes prieš gaudami geranorišką sutikimą filmuoti mūsų bažnyčioje, užtikrino atsakingus asmenis, kad filmavimo metu bus išlaikyta derama pagarba šventovės erdvei. Deja, tai nebuvo padaryta. Nei parapijos klebonas, nei jo atstovai su klipo scenarijumi, turiniu ir galutiniu rezultatu nebuvo supažindinti.

Meldžiame, kad Viešpats atleistų visiems šio incidento dalyviams. Tegul klaidos tampa proga taisytis“, – tokią žinutę išplatino Palangos parapija.

Pasisakė ir Palangos meras

Savo nuomonę šįvakar socialiniame tinkle „Facebook“ išsakė ir Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus.

„Klipe pamatytas vaizdas Palangos bendruomenę tiesiog šokiravo. Suprantu, kad turime ugdyti mąstančią visuomenę, ir saviraiškos laisvė turi būti palaikoma bei skatinama, taip pat akivaizdu, kad saviraiškos laisvės ribos yra didelės, tačiau vis dėlto tos ribos egzistuoja.

Leisdami reikštis savo kartais abejotinam kūrybingumui, pirmiausia turime įvertinti, ar neužgausime kitų žmonių jausmų, ar nenusivalysime kojų į tai, kas daugumai yra šventa“, – teigia kurorto vadovas.

Jis nurodo, kad Palangos klebonas teigė, kad, nors jis ir davė grupei leidimą filmuoti bažnyčioje, bet būtent toks filmavimo turinys suderintas nebuvo, ir apie tai nekalbėta.

„Kaip paaiškėjo išvydus rezultatą – naujausią grupės klipą – be reikalo. Todėl akivaizdu – privalu kur kas griežčiau kontroliuoti visų filmavimų Dievo namuose turinį. Nes, matome, pasitikėti vien filmuotojų sąmoningumu ir supratingumu yra per daug rizikinga.

Nenoriu nieko smerkti dėl šios situacijos, bet esu įsitikinęs, kad ateityje atsakingi asmenys turėtų labai rimtai įvertinti galimas pasekmes. Puikiai suprantu, kad 21 amžiaus tendencijos – laisvė, o ne ribojimai, ir kad į viską reikia žiūrėti liberaliau. Tačiau bažnyčia yra sakralinė vieta, čia žmonės būna tyloje, mintyse su Dievu, čia – Viešpaties namai. Todėl tokie dalykai ateityje nebegali kartotis“, – įsitikinęs Šarūnas Vaitkus.

Skandalingąjį klipą žiūrėkite čia:

3 KOMENTARAI

  1. Klebonui reikėtų padėkoti už jaunimo idėją. Jeigu vietoj baltų plotkelių būtų dalijami tie žolės gumulėliai, bažnyčia nebesutalpintų įtikėjusių Dievo dovanotos žolės galia. Juk tada galėtume atsidurti anapus ir iš tikrųjų pamatyti Dievą ir ne vieną. Šitokie renginiai padės kunigams greičiau atsikratyti celibato ir gyventi normalų gyvenimą šeimoje. Negaliu patikėti, kad klebonas ta pati vakarą neišklausė tų mergaičių be kelnaičių išpažinties ir neatleido padarytų nuodėmių.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: