J.Basanavičiaus gatvė. 15min.lt / Juliaus Kalinausko nuotr.

Tomas Augulis

Jau artimiausiu metu Palangos savivaldybės iniciatyva bus sudaryta darbo grupė, kurioje bus ir valstybės institucijų atstovų, pirmajame posėdyje bus sprendžiama dėl licencijų prekiauti alkoholiu apribojimų ar net panaikinimo kai kurioms J.Basanavičiaus gatvės kavinėms, pastarąją vasarą daugiausiai baustoms dėl pernelyg triukšmingų vakarėlių. Apie tai savo paskyroje „Facebook” socialiniame tinkle vakar pranešė Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus. Policija praneša, kad per aštuonis šių metų mėnesius dėl triukšmo J. Basanavičiaus g. užregistruotas 401 pranešimas.

Poilsiautojai išvažiuoja, o palangiškiai lieka

„Iškart noriu pasakyti – Palanga tikrai nėra močiučių, kai miestas turi nuleisti kurortinio gyvenimo uždangą 19 val., prasidėjus įstatymu įteisintam vakaro laikui, ar 22 val., kai mūsų valstybėje įsigalioja nakties ir ramybės metas.

Tačiau Palanga nėra ir laukinio kapitalizmo kurortas, kur tam tikram verslui ir tam tikrai auditorijai leistina viskas. Juolab kad poilsiautojai, kurie renkasi audringas ir išskirtinai triukšmingas nakties linksmybes, pabuvę pas mus išvažiuoja, o tie, kas nuolatos gyvena S.Daukanto, Birutės alėjos, S.Nėries ir kitose aplinkinėse gatvėse, išvažiuoti negali – nes jie palangiškiai, čia jų namai. Bet ir gyventi savo namuose jie negali”, – vakar socialiniame „Facebook” tinkle parašė Palangos meras Š.Vaitkus.

Sukviestas tarpinstitucinis pasitarimas

Jis informavo, jog rugsėjo viduryje miesto vadovo iniciatyva Savivaldybėje rinkosi Klaipėdos apygardos prokuratūros, Klaipėdos apskrities vyriausiojo ir Palangos policijos komisariato pareigūnai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, S.Daukanto gatvės gyventojų atstovai, Palangos savivaldybės administracijos vadovai bei atsakingi specialistai, atvyko ir Seimo narys Mindaugas Skritulskas.

„Pasitarime dalyvavo apie dvidešimt žmonių, ir jie visi sprendė, kaip pažaboti J.Basanavičiaus gatvės veikėjus, kurie mano esą nebaudžiami ir tiesiog tyčiojasi iš aplinkinių namų gyventojų ir net iš pareigūnų. Policijos atstovai pasakojo, jog muzika naktiniuose klubuose pritildoma tol, kol šalia stovi pareigūnas, o jam tik išvykus – iškart visa aparatūra pradeda veikti visu pajėgumu. Ir tos begalinės istorijos, kai ANK protokolui surašyti „deleguojami“ vis kiti klubo darbuotojai, kad būtų traktuojama kaip pirmasis nusižengimas ir taikoma pusės minimalaus dydžio bauda – t.y. 10 eurų.

Visuomenės sveikatos centro atstovai pasakojo, kad yra visiškai ignoruojami ir net neįleidžiami, o S.Daukanto gatvės gyventojas teigė, jog vasarą net teko iš namų išvežti ir apgyvendinti kitur mažamečius vaikus, nes toks nuolatinis nakties triukšmas ir iki paryčių nesibaigiantis žemų dažnių bumsėjimas gali paveikti jų psichiką”, – teigia meras.

Naktinis klubas „Salūnas”. Įmonės FB nuotr.

Inicijuoja teisė aktų, galinčių sutramdyti triukšmadarius, pakeitimus

Kaip nurodo meras, pasitarimo metu konstatuota, kad, norint efektyviai užkardyti daromus pažeidimus triukšmo prevencijos srityje, būtina keisti ar papildyti kai kurias galiojančias teisės normas. Sulaukusi iš pasitarime dalyvavusių institucijų atstovų raštu išdėstytų apibendrinimų, pirmadienį Savivaldybė kreipėsi į Seimo narį Mindaugą Skritulską su prašymu inicijuoti tam tikrų įstatymų ir kitų teisės aktų pakeitimus, kurie leistų užtikrinti triukšmo kontrolę ne tik Palangos mieste, bet ir visoje Respublikoje.

„Be kita ko, mes paprašėme ne tik sugriežtinti baudas už viešosios tvarkos trikdymą (dabar yra nuo 20 iki 80 eurų), bet ir nustatyti pastato ar patalpų naudojimo ne pagal paskirtį kriterijus, priežiūros mechanizmą ir teisinį reglamentavimą, leidžiantį savivaldybės vykdomajai institucijai uždrausti naudoti pastatą ne pagal paskirtį; suteikti įgaliojimus savivaldybės vykdomajai institucijai nedelsiant panaikinti licencijos prekiauti alkoholiu galiojimą vieneriems metams, kai siekiama užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą. Dabar tokius įgaliojimus turi tik įstatymų leidžiamoji savivaldybių institucija – t.y. miesto tarybos”, – pranešė kurorto vadovas.

Iš viso rašte išdėstyta beveik dvi dešimtis pastabų ir pasiūlymų dėl skubiai būtinų teisės aktų pakeitimų.

Sudaroma speciali darbo grupė

Palangos vadovas taip pat nurodė, kad Savivaldybės prašymu iki spalio 10 d. Palangos policijos komisariatas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba deleguos savo atstovus į Savivaldybės inicijuotą darbo grupę, kuri jau pirmajame posėdyje spręs dėl licencijų apribojimų ar net panaikinimo verslininkams – didžiausiems pastarosios vasaros triukšmadariams. Šios darbo grupės sprendimai vėliau bus teikiami miesto Tarybai spręsti.

„Man visada malonu bendrauti su verslo žmonėmis, kurie puošia ir stengiasi dėl Palangos. Tačiau itin nemalonu, kai dėl kai kurių verslininkų, kaip matyti, nesuprantančių, kas yra atsakingas verslas, ignoruojančių tiek aplinkinių gyventojų poreikius, tiek pareigūnų reikalavimus, tenka net kviesti išskirtinius pasitarimus. Tačiau kitaip nebus – mes tam ir esame išrinkti gyventojų, kad atstovautume jų interesams, ypač, kai kaimynystėje esantys verslai savo vasaros biznį „suka“ žmonių sveikatos ir emocinės būklės sąskaita. Ir ypač, kai tokie verslininkai nenori investuoti nė vieno cento į savo objektų tinkamą pritaikymą veiklai, o vadovaujasi tik šūkiu: „Čia ir dabar!“, – teigia Palangos meras.

Vakar vykusiame miesto Tarybos posėdyje kurorto vadovas Š.Vaitkus informavo, jog su sprendimo projektu dėl licencijų panaikinimo ar apribojimo kai kurioms J.Basanavičiaus gatvės kavinėms į miesto Tarybą kreipsis jau ateinantį mėnesį.

Tarp kavinių, kurioms, ko gero, bus taikomos sankcijos, yra naktiniai klubai „Salūnas”, „Basanova”, baras „Malibu Lounge Palanga“.

Interneto nuotr.

Dėl triukšmo J.Basanavičiaus gatvėje – 401 pranešimas policijai

Palangos policijos komisariato duomenimis, Palangos J.Basanavičiaus gatvė nakties metu yra vienas iš didžiausių triukšmo šaltinių kurorte. Tai byloja ir skaičiai:

 • Nuo šių metų pradžios iki rugsėjo 1 d. dėl triukšmo J. Basanavičiaus g. užregistruotas 401 pranešimas.
 • Nurodytu laikotarpiu policijos pareigūnai asmenims surašė 257 administracinių nusižengimų protokolus pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 488 str. „Viešosios rimties trikdymas“, iš jų 131 protokolą už skleidžiamą triukšmą Palangoje, J. Basanavičiaus g.
 • Nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d. adresu J. Basanavičiaus g. 16, kur viešojo maitinimo ir pasilinksminimo paslaugos teikiamos iki paryčių veikiančiuose bare „Malibu Lounge Palanga“ ir naktiniame klube „Salūnas“, registruota 208 pranešimai dėl triukšmo, policijos pareigūnai surašė 66 protokolus pagal ANK 488 str.
 • Per tą patį laikotarpį dėl naktinio klubo „Basanova“ (J. Basanavičiaus g. 9, buvęs viešbutis „Pajūris“) registruota 80 pranešimų dėl triukšmo, surašyta 41 protokolas.

6 KOMENTARAI

 1. VAJE, VAJE, KOKS,,OPERATYVUS,,PONAS MERAS!!!😂🤣😅NET PABIJOJO VIEŠINT, KAD,,SUSIGRIEBĖ DĖL TRIUKŠMO TIK TADA, KAI AKTYVŪS PALANGOSM.S.NERIESG.BENDRUOMENĖ, NAMŲ BENDRIJOS ATSTOVAI,,PASPIRGINO,, NE TIK POLICIJĄ, BET IR PALANGOSM.TARYBĄ!
  ĮTEIKĘ 317 IR UŽREGISTRAVĘ SAVIVALDYBĖJE RAŠTĄ DĖL KELIAMO TRIUKŠMO,,IŠJUDINO,, SENUS TARYBOS BIUROKRATUS!
  GEB.MERE JŪSŲ RANKOSE ŠITAS KLAUSIMAS TURĖJO BŪT JAU SENIAI IŠSPRĘSRAS, matyt rinimai ,,ant slenksčio,, reikia gi inciatyvą iš bendruomenės ,,nugvelbti..
  O jei Visuomenės sveikatos centras neturi,,galių,,sutvarkyti šį kl.uždarykit neveiksnų centrą..vis tiek jokios naudos iš jo..

 2. Iš vienos pusės lyg ir labai gerai:nubausti, uždrausti,blogiausia padėtis Basanavičiaus
  g.,atimsime licencijas iš tų 3objektų,inicijuojami KAŽKOKIE teisiniai aktai, visuomenė neinformuojama kokie ir dar bla bla-GRAŽU IR ŽMONĖMS TURI PATIKTI PRIEŠ RINKIMUS AR NE? O kas toliau? Palangoje žmonės kenčia nuo triukšmo taršos ne tik šioje gatvėje ir ne tik nuo naktinių klubų,beje paminėtų tik 3. O kreipimąsi pasirašė gyventojai ir svečiai iš visos Palangos, kurioje atostogaujama, dirbama, auginami vaikai, vykdomas verslas, kuris kenčia labiausia .Kada reikalaujama gražinti pinigus, nes nepažymėta booking platformoje, kad teks miegoti diskotekos ,koncerto , vaikų žaidimų aikštelės, vestuvių šventimo,naktinių motociklininkų ar lenktynių naktinėse gatvėse aplinkoje,esant nepakenčiamam, organizmą žalojančiam triukšmui!Tiesiog Palangos gyventojai ir svečiai yra ignoruojami, kas baisiausia ne VIENERIUS METUS! Paskutiniai 4 metai pastebima vis blogėjanti situacija ,ir MELAS kad šiemet tai jau visai kas kita,labai ryškiai šie 3 objektai įsisiūbavo Basanavičiaus gatvėje. Mes pasirašę kreipimąsi , tie 300parašų, reikalaujame pakeisti,patobulinti triukšmo prevencijos taisykles Palangos mieste ir joje numatyti visas esamas ir galimas triukšmo taršos aplinkybes, būdus užkirsti galimybę pažeisti žmogaus teises į poilsį ir gyvenimo kokybę. Siūlome konsultuotis Druskininkų, Neringos savivaldybėse , kurios puikiai tvarkosi šiuo klausimu, suvienodinant reikalavimus ir sąlygas VISIEMS TRIUKŠMO VALDYTOJAMS.

 3. Meras tai jau ne kashka. Buvo kashkas daroma vykdoma Palangoj. Pertvarkoma. O jau kelis,metus nieko nevyksta apart keliu remonto ir ziediniu sankrizu gamybos. Gal jau laikas,keist vadova ir ziuret nauju krypciu.

 4. Juk ne vienas esate keliavę ilsėtis į užsienio kurortus, kur linksmybės tik ir prasideda nuo vakaro iki paryčių ir visi linksminasi ir džiaugiasi praleistu laiku nors ir gyvena šalimai.Mes turim vieną tokį kurortą iš kurio neaišku ką norima padaryti… liaudiškai sakant „visi eisime su vištomis miegoti”…

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: