Interneto nuotr.

Tomas Augulis

Rasti tinkamą mokyklinę kuprinę paaugliui kartais gali būti labai sunku. Jaunuoliams neužtenka vien tik idealios kokybės. Dažnas paauglys jau turi aiškiai išreikštą savitą stiliaus supratimą, todėl tėvams tenka gerai pasukti galvą, kur rasti ne tik gražią, bet ir bent minimalius ergonominius reikalavimus turinčią prekę.

Ieškant geriausios kuprinės paaugliui, verta suprasti, kad jis šią kuprinę į mokyklą nešiosis  praktiškai kasdien, todėl ji turi būti pritaikyta taip, kad galėtų atlaikyti tenkančio turinio svorį. Kaip žinia, paaugliams yra daugiau pamokų nei pradinukams, todėl jų kuprinių svoris neretai būna didesnis. Svarbu, kad tas svoris neviršytų 10 procentų mokinio kūno masės. Paaugliui, kuris sveria, pavyzdžiui, 55 kilogramus, nereikėtų nešti sunkesnės nei 5,5 kilogramo kuprinės.

Kadangi kuprinę mokinys naudos nuolatos, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jos grožį, bet ir į kitus parametrus:

Kokybę. Apžiūrėkite kuprinės išorę ir vidų. Nepirkite jos, jeigu pamatysite netolygių susiuvimų, suplyšusių audinių, netvirtų užtrauktukų. Geros kokybės kuprinė turėtų būti atspari vandeniui.

Individualų pritaikymą. Netinkamai parinkta kuprinė ilgainiui jaunuoliui sukels pečių ir nugaros skausmus. Pirkite tinkamo dydžio ir pločio prekę, kuri turi paminkštintas petnešas ir įsitikinkite, kad dydį vaikas susireguliuotų pagal save kuo patogiau. Puiku, jeigu kuprinė turės papildomų kišenių ir skyrelių. Kokybiškų kuprinių galima įsigyti specializuotuose kanceliarijos prekių ar galanterijos skyriuose. Čia jūsų visada laukia didelis pasirinkimas ir nuoširdi konsultantų pagalba.

Stilių. Atsižvelgti į paauglio stilių, skonį ir šiandienines tendencijas visada naudinga. Jeigu trūksta grožio, visada galima kuprinę papuošti papildomomis detalėmis: pakabukais, atšvaitais, lipdukais.

Kainą. Ne visos pigios kuprinės yra prastos, bet geriau pirkti brangesnę ir kokybiškesnę. Jeigu galimybės leidžia ir turite laiko, palaukite, kol bus tam tikrų akcijų jūsų nusižiūrėtam modeliui.

Išvados

Bet kuriuo atveju vykite kuprinės pirkti kartu su paaugliu. Jis taip pat turi dalyvauti šiame procese, be to, bus labai naudinga, kai jis galės vietoje pasimatuoti kelis skirtingus kuprinių modelius. Taip galėsite greičiau priimti teisingą sprendimą.Labai svarbu įsitikinti, kad perkate būtent tai, kas patinka jaunuoliui, bet tuo pačiu kantriai paaiškinkite jam apie vienos ar kitos kuprinės privalumus ar trūkumus. Čia jums tikrai padės pasirinktos parduotuvės konsultantas. O namuose priminkite mokiniui, kad nesinešiotų per daug knygų į mokyklą. Dalį tikrai galima palikti namuose ar mokykloje.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: