Interneto nuotr.

Rekuperatorius turi daug pranašumų, įskaitant ilgaamžiškumą. Rekuperatoriaus efektyvumas nėra prastesnis už kitus prietaisus, kad būtų galima šildyti patalpas, tačiau būtina pasirinkti tinkamą variantą. Rekuperacija – puikus būdas išvalyti orą patalpoje neatiduodant šilumos į lauką.

Kaip veikia rekuperatorius?

Rekuperatorius yra šilumokaitis, kurio metu gaunami srautai šildo išeinančia terpe. Šilumos perdavimas įvyksta per sieną, kurią skiria terpė, o padidinant efektyvumą įtaisą galima aprūpinti keliais kanalais. Našumas daugiausia priklauso nuo šilumos sugeriančio paviršiaus ploto, daugeliui modelių tai yra veiksnys, lemiantis šilumokaičio dydį.

Komforto koncepcija neatsiejama nuo oro kokybės ir temperatūros. Ventiliacijos sistemos filtrai išvalo patalpas nuo oro teršalų, dulkių, alergenų ir kitų kenksmingų dalelių. Atsižvelgiant į aplinkos sąlygas, galima pasirinkti skirtingo efektyvumo ir sudėties filtrus. Kol oras praeina per šilumokaitį, jis sunaudoja išmetamųjų dujų energiją šildant įsiurbimo orą, todėl taupoma vertinga energija. Šis procesas vadinamas rekuperacija. Papildomas šildomas oras tiekiamas į patalpas. Pažengę sukamųjų šilumokaičiai gali atgauti iki 92% šilumos. Ortakių sistemoje naudojami duslintuvai užtikrina ramų veikimą ir garso izoliaciją.

Rekuperatoriaus rūšys

Rinkoje yra įvairių rūšių šilumokaičių:

  • Rotaciniai;
  • Atskirų srautų;
  • Plokšteliniai.

Renkantis šilumos būdą, reikia vadovautis eksploatavimo sąlygomis ir šilumokaičio tikslu. Taip pat svarbu laisvoje erdvėje montuoti šilumokaitį: atsižvelgiant į prietaiso tipą, mažas šilumokaičio dydis gali neleisti pasiekti norimo našumo (nepakankamas šilumos perdavimo paviršiaus plotas).

Kuris rekuperatorius geriau?

Paprastai kriterijai renkantis rekuperatorių yra nedideli prietaiso matmenys, tačiau tuo pačiu metu rekuperatorius turi turėti pakankamai pajėgumų, kad atitiktų reikalavimus išlaikyti temperatūrą reikiamu lygiu. OPT rekuperatoriai, susiję su naujos kartos šilumokaičiais, atitinka šiuos reikalavimus.

Kaip pasirinkti rekuperatorių?

Šilumokaičio pasirinkimui turėtų vadovauti inžinierius. Tokiu atveju rekuperatoriaus įrengimas leis gauti norimą gaunamos terpės temperatūrą, o naudojant tobulinti technologinių procesų efektyvumą.

Apskaičiuojant šilumokaitį, naudojami duomenys apie įleidimo ir išleidimo temperatūrą, santykinę oro drėgmę, kambario tūrį ir daugybę kitų svarbių veiksnių. Ekspertai apskaičiuos reikiamą šilumos perdavimo paviršiaus plotą ir prietaiso matmenis.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: