Gamintojo nuotr,

Oro ir vandens tarša, klimato kaita (šiltnamio efektas), besaikis gamtinių išteklių naudojimas – tai šiuolaikiam pasauliui aktualios ekologinės problemos, kurias stengiamasi kiek įmanoma sumažinti. Pavyzdžiui, daugelis maitinimo įstaigų ilgai yrančius plastikinius šiaudelius pakeitė popieriniais, o dalis transporto įmonių pradeda naudoti vis daugiau elektromobilių.

Tvaresnis gyvenimo būdas pamažu įsigali ir visuomenėje – itin populiari tampa „nulis atliekų” (angl. zero waste) kultūra, kurios pagalba galima tausoti aplinką. Kai kurie būdai, pavyzdžiui, šiukšlių rūšiavimas, yra gana žinomi, bet savo kasdienybėje galima pritaikyti daugiau aplinkos tausojimo įpročių.

Lengvi būdai tausoti aplinką

Jeigu nusprendėte pradėti gyventi tvariau, gali kilti įvairių klausimų, pavyzdžiui, kokios priemonės man gali būti tinkamos. Pateikiame kelias idėjas, kaip lengvai tapti tvaresniu vartotoju:

Atsisakykite plastiko. Nors visiškai atsisakyti plastiko beveik neįmanoma, galima lengvai sumažinti jo vartojimą. Turint daugkartinio naudojimo gertuves nereikia pirkti vandens buteliukų, kurie dažnai keliauja į šiukšlių dėžę, o daugkartinis medžiaginis maišelis pirkiniams ne tik padeda atsisakyti plastikinių maišelių, bet ir atrodo stilingai. Taip pat galite išbandyti sausus šampūnus ir kondicionierius, kurie neįpakuoti į plastikinius buteliukus. Beje, plastiko atsisakymas padeda sutaupyti.

Naudokite elektrinę techniką ir transporto priemones. Jeigu turite galimybę, rinkitės naujos kartos akumuliatorinę sodo techniką, kuo daugiau važinėkite dviračiu, vaikščiokite pėsčiomis arba įsigykite elektrines transporto priemones. Tokios transporto priemonės nenaudoja iškastinio kuro, todėl prisideda prie oro taršos ir klimato kaitos mažinimo. Elektriniai automobiliai, paspirtukai ir motoroleriai puikai tiks norint įveikti didesnius atstumus, o dviratis ir vaikščiojimas pėsčiomis yra ne tik idealus pasirinkimas trumpesniems atstumams įveikti, bet ir sveikatai stiprinti.

Įsigykite tekstilės gaminius iš antrų rankų, venkite greitosios mados parduotuvių. Šiais laikais gausu tiek internetinių, tiek fizinių dėvėtų drabužių parduotuvių, o jose galima rasti ne vieną originalų, puikios būklės ar netgi naują drabužį. Jeigu renkatės pirkti iš prekybos centruose esančių parduotuvių, stenkitės įsigyti kokybiškus, ilgai tarnaujančius drabužius, venkite greitosios mados parduotuvių. Greitosios mados parduotuvės – tai tokios parduotuvės, kurios siūlo pigius ir ne itin geros kokybės tekstilės gaminius. Dideli išmetamų drabužių kiekiai teršia mūsų planetą, o jų gamyba reikalauja daug gamtinių išteklių.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: