zinoti.lt nuotr.

Tinkamai prižiūrimas sodas leidžia mėgautis išskirtine augalų, vaisių ir daržovių kokybe. Visi puikiai žino, kad beveik kiekvienam augalui reikia saulės bei vandens, tačiau atsižvelgiant į augmenijos rūšį, ji gali reikalauti skirtingo lygio priežiūros. Jei norite, kad augalai ir daržovės džiugintų viso sezono metu, svarbu išmokti tinkamai prižiūrėti visą savo sodą.

Augmenijos priežiūra gali būti visiškai nesudėtinga, jei tik žinosite visus svarbiausius žingsnius:

1.  Atidžiai tikrinkite augalų sveikatą. Tai svarbu atlikti, nepaisant, ar augalus auginate iš sėklų, ar tik persodinate juos iš daigynų. Svarbu gerai apžiūrėti, ar ant jų nėra puvėsių bei kenkėjų. Užkrėsti ir sergantys augalai kenkia visam likusiam sodui. Galite naudoti pesticidus ir būtinai atsikratykite amarų ir kitų kenkėjų, jei tokius pamatysite.

2.  Tinkamai laistykite. Per dažnas laistymas skatina grybų augimą sode. Ant augalų atsiranda dėmės ir galiausiai jie tampa „nesveiki“. Per mažas vandens kiekis taip pat stipriai kenkia augmenijai. Maidina laistymo įrangos padės pasiekti idealių drėkinimo rezultatų, prisitaikant prie esamos augmenijos.

3.  Apdorokite dirvą. Ją reikia reguliariai atnaujinti. Norėdami išlaikyti tinkamą drėgmę, galite naudoti mulčą. Tai padės tiekti organines medžiagas į dirvą, kai ji pradės irti ir sulaikys piktžoles. Taip pat galima naudoti ir tinkamas trąšas.

4.  Išvalykite sodo įrankius. Švara apsaugos nuo bakterijų ir kitų pavojingų elementų patekimo į augmeniją.

5.  Laiku genėkite. Apkarpykite ir apgenėkite nebegyvas augalo ar medžio dalis. Tai paskatins naujų augalų augimą ir bus daugiau vietos jiems klestėti.

6.  Sunaikinkite piktžoles. Jos yra tikros sodo žudikės. Piktžolės dusina sveikų augalų šaknis, skatina daugintis kenkėjus ir apskritai gadina bendrą sodo vaizdą.

7.  Saugokite augalus nuo gyvūnų. Žolėdžiai gali pakenkti jūsų sodui. Jei yra galimybė jiems atklysti į jūsų valdas, verčiau pasirūpinkite vieline tvora ir ja aptverkite savo lysves.

8.  Pasirūpinkite augalų atrama. Kai kuriems augalams, pavyzdžiui, agurkams, pipirams, pomidorams, būtinas stiebelių parišimas ir sutvirtinimas specialiais pagaliukais ir virvėmis. Tai neleis stiebams lenktis žemyn ir lūžti.

9.  Išmėginkite tarpinius pasėlius.  Kartu galima sodinti skirtingas augalų kultūras ir tokiu būdu padidinti augimo produktyvumą. Tarpinių pasėlių augalai gali aprūpinti dirvožemį reikiamomis maisto ir organinėmis medžiagomis.

10.  Išmėginkite paaukštintas lysves. Nedidelėms augalų kultūroms puikiai tiks paaukštintos lysvės. Taip bus padidintas augalų ilgaamžiškumas. Tokios lysvės turi užtvarus, užtikrina gerą drenažą ir apsaugo augmeniją nuo piktžolių ir kitų kenkėjų.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: