Interneto nuotr.

Šiais laikais išties siūloma labai plati veido kremų įvairovė, todėl išsirinkti gali būti pakankamai sunku. Renkatės veido kremą, bet nežinote, kuris tinkamiausias? Šiame straipsnyje aptarsime veido kremus ir ką apie juos turėtumėte žinoti.

Visų pirma, veido kremas arba bet kokia kita veido drėkinamoji priemonė yra skirti palaikyti tinkamą drėgmės kiekį odoje. Su amžiumi mūsų oda linkusi prarasti drėgmę, todėl veido kremą turėtumėte naudoti jau įpusėjus trečiajam dešimtmečiui. Veido kremas turėtų būti pasirenkamas pagal odos tipą, tai yra skirtas sausai, mišriai arba riebiai odai. Taip pat patariama naudoti dieninius ir naktinius, nes jie skiriasi – paprastai naktinis kremas įsiskverbia giliai į odą ir ją drėkina iš vidaus, o dieninis atlieka apsaugos nuo išorinių veiksnių funkcijas.

Naudoti veido kremą svarbu, nes jis išlaiko odos drėgmę ir elastingumą, o tai gali padėti sumažinti raukšles ir amžiaus dėmes. Veido kremai su SPF taip pat veikia kaip apsauginis barjeras nuo saulės. Ši priemonė veidui turėtų nekimšti porų ir nesukelti kitų problemų, pavyzdžiui, bėrimo.

Kokia turėtų būti veido kremų sudėtis?

Šiais laikais siūlomi itin įvairūs veido kremai internetu ir fizinėse kosmetikos parduotuvėse. Todėl verta trumpai aptarti, kokių ingredientu reikėtų ieškoti veido kremų sudėtyje. Dieniniai kremai turėtų būti lengvesnės tekstūros ir turėti ne mažesnę nei 15 SPF apsaugą nuo saulės. Taip pat naudinga įsigyti dieninius kremus su vitaminu C, nes jis suteikia odai skaistumo. Naktiniai kremai yra skirti drėkinti, odai raminti ir atkurti nakties metu. Rinkdamiesi naktinį veido kremą, ieškokite šių ingredientų:

 • Retinoliai. Šis vitamino A darinys stabdo senėjimą ir padeda pašalinti smulkias linijas, raukšles ir rudas dėmes;
 • Alfa hidroksi rūgštys (AHAS) ir beta hidroksi rūgštys. Šios priemonės yra sudarytos iš citrinos ir kitų vaisių rūgščių ir švelniai nušveičia odą;
 • Hialurono rūgštis (HA). Šis ingredientas padeda užpildyti smulkias raukšles;
 • Vitaminas E. Šis antioksidantas suteikia odai skaistumo;
 • Resveratrolis. Šis antioksidantas padeda kovoti su stresu.

Sausai ir jautriai odai ieškokite veido kremo su šiais ingredientais:

 • Keramidai. Tai natūralūs baltymai išoriniuose odos sluoksniuose, kurie sulaiko drėgmę ir apsaugo odą nuo aplinkos toksinų;
 • Glicerinas. Natūralus drėkiklis, atkuriantis odą;
 • Pieno rūgštis. Šveitiklis, kuris pašalina išorinį negyvų odos ląstelių sluoksnį, todėl drėkinamosios priemonės geriau įsiskverbia į odą.
Kokių ingredientų vengti?

Jei turite riebią ar į spuogus linkusią odą, venkite aliejų, vaško ir petrolatumo, nes jie kemša poras. Taip pat venkite šių medžiagų:

 • Pridėtinių kvapai. Jie gali erzinti odą;
 • Retinoinė rūgštis. Šis senėjimą stabdantis ingredientas gali sudirginti jūsų odą;
 • Metilparabenai/parabenai. Šie kosmetikos konservantai gali sukelti alergines reakcijas ir blokuoti poras;
 • Salicilo rūgštis. Šis šveitiklis gali sudirginti jautrią odą.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: