123RF.com nuotr.

Sodas – tai ne tik ramybės oazė, bet ir daug priežiūros reikalaujanti vieta. Užkietėję sodininkai gali pritarti, kad čia praleistos dienos ar valandos tiesiog sprogsta, o patirtis – neįkainojama. Sode galima auginti gėles, įsirengti šiltnamius ir daržovių lysves. Kad būtų galima tinkamai rūpintis augmenija – būtina turėti tinkamą laistymo žarną.

Jeigu laistymo žarną jau turite, bet norite ją patobulinti, jums bus reikalingos specialios jungtys žarnoms. Populiariausi yra plastikiniai sujungimai. Juos galima montuoti iš abiejų žarnos pusių, net ir ant plonų sienelių.

Jungtys žarnoms greitai sujungia vandens žarną su kitais laistymo elementais ar sistemomis ir taip palengvina kiekvieno sodininko triūsą. Nors ir atsiranda prieštaringų nuomonių dėl plastiko ir kai kurie ekspertai rekomenduoja geriau rinktis metalinius sujungimus, vis tik technologijos tobulėja. Dabar gaminamos plastikinės jungtys žarnoms atitinka aukštus kokybės standartus.

Jeigu dar neturite žarnos, prieš perkant naudinga susipažinti su skirtingomis jų rūšimis:

1.  Lengvos laistymo žarnos. Dažniausiai pagamintos iš vinilo. Galima rasti tokių, kurios turi tinklelį, todėl lengviau lankstosi. Jos būna su plastikinėmis jungtimis, plonesnio skersmens ir kainuoja pigiau. Puikiai tinka, turint nestiprų vandens slėgį sode, kai nereikia purkštuko ir nėra poreikio turėti labai ilgą laistymo žarną.

2.  Sustiprintos žarnos. Itin aukštos kokybės ir ilgaamžės laistymo žarnos. Dažniausiai yra lengvos, bet stiprios ir turi aliuminio jungtis. Žarnos lankstumas išsilaiko net ir esant žemai temperatūrai.

3.  Išsitempiančios žarnos. Pripildytos vandens šios žarnos gali išsiplėsti net iki trijų kartų. Ne visi sodininkai jas mėgsta, nes ilgainiui žarnos gali nustoti tinkamai susitraukti, dėl ko tampa masyvesnės, sunkesnės ir jas nebepatogu nešioti po kiemą. Palikus tokią žarną kaitrioje saulėje, ji gali suplyšti

4.  Geriamojo vandens žarnos. Jos naudojamos geriamam vandeniui ir geriausiai tinka baseino pripildymui. Svarbu, kad šios žarnos neišplautų jokių kenksmingų medžiagų.

5.  Mirkymo žarnos. Jos naudojamos sodo augalų laistymui. Pagamintos iš perdirbtos gumos arba plastiko ir turi porėtas sieneles. Pajungus vandenį, jis prateka pro daugybę žarnos skylučių, todėl idealiai prasiskverbia į dirvožemį. Jis būna lėtai ir tolygiai sudrėkinamas. Šios žarnos parduodamos įvairaus skersmens ir ilgio ir yra tinkamos tiesti tiesiai ant žemės (geriausiai po mulčio sluoksniu).

Partnerio turinys

1 KOMENTARAS

Taip pat skaitykite: