Interneto nuotr.

Padangų keitimas yra svarbi reguliarios automobilio priežiūros dalis. Padangos yra vienintelė dalis, jungianti jūsų automobilį su keliu, todėl būtina pasirūpinti, kad jos būtų kuo geresnės būklės. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš padangų keitimą, kad jūsų kelionės išliktų saugios bei komfortiškos.

Ar padangų pakaks dar vienam sezonui?

Prieš montuojant senas padangas kitam sezonui, labai svarbu jas atidžiai patikrinti. Pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į protektoriaus likutį, mat minimalus gylis žieminėms padangoms yra 3 mm, o vasarinėms 1,6 mm. Jeigu iki minimalios protektoriaus gylio ribos yra likę 1 mm arba mažiau, tai padangas reikėtų keisti naujomis.

Taip pat įvertinkite bendrą padangų būklę, mat laikui bėgant jos kietėja ir trūkinėja. Plyšiai, guzai ir kiti defektai įspėja, kad padangą yra pavojinga naudoti.

Pasirinkite tinkamas padangas

Perkant naujas padangas svarbu pasirinkti jas tinkamai, t.y. atsižvelgiant į automobilio gamintojo rekomendacijas ir jūsų poreikius. Jūsų automobiliui tinkamų padangų specifikacijas galite rasti vidinėje durelių pusėje, ant degalų bako dangtelio arba vartotojo vadove. Taip pat naujas padangas pagal matmenis ar netgi automobilį galite lengvai pirkti internetinėje parduotuvėje Melga.lt. 

Ar automobilio pakaba tvarkinga?

Vairuotojai retai tikrina automobilio pakabą prieš padangų keitimą, bet tai yra svarbu norint užtikrinti optimalų saugumą ir padangų ilgaamžiškumą. Dėl netvarkingos pakabos padangos gali netolygiai dėvėtis ir automobilis bus sunkiau valdomas. Taigi pakabos techninė būklė turi įtakos ir padangų ilgaamžiškumui, ir saugumui.

Būtina patikrinti amortizatorius, spyruokles, įvores, šarnyrus bei svirtis, kad įsitikintumėte, jog automobilis yra techniškai tvarkingas, o padangos nebus sugadintos. Trumpa patikra ilgainiui padės sutaupyti pinigų ir užtikrins jūsų saugumą kelyje.

Galbūt laikas ratų suvedimui?

Ratų suvedimas svarbus žingsnis pasikeitus padangas, nes tai turi įtakos jūsų saugumui, automobilio valdymui ir padangų dėvėjimuisi. Netinkamas ratų suvedimas gali sukelti netolygų padangų susidėvėjimą, dėl kurio padangas gali tekti keisti gerokai anksčiau, o automobilio valdymas būna netikslus.

Blogas suvedimas gali padidinti pasipriešinimą riedėjimui, tuo pačiu padidinant ir degalų sąnaudas. Be to, tokiu atveju bereikalingai apkraunama automobilio pakaba, kuri irgi gali susidėvėti anksčiau nei įprasta.

Jeigu per porą pastarųjų metų neatlikote ratų suvedimo, artėjantis padangų keitimas yra puiki proga tai padaryti.

Net ir nekeičiant padangų būtina balansuoti ratus

Didelė dalis vairuotojų naudoja universalias padangas, kadangi montavimu nereikia rūpintis keletą metų. Tačiau dažnai pamirštama, kad ratus reikia balansuoti bent du kartus per metus. Nesubalansuoti ratai kelia vibraciją, gali nukentėti automobilio valdymas, netolygiai dėvėtis padangos, atsirasti pakabos gedimų.

Taigi, net jeigu neplanuojate keisti padangų, pasirūpinkite ratų balansavimu.

Padangos ant ašies turi būti vienodos

Tam, kad automobilis būtų stabilus ir saugus, būtina pasirūpinti, kad padangos ant vienos ašies būtų vienodos. Priešingu atveju, gali ne tik netolygiai dėvėtis padangos, bet ir sugesti reduktorius arba pavarų dėžė, sudarant didžiules remonto išlaidas.

Tuo tarpu, skirtingų ašių padangų matmenys ne visada turi būti vienodi. Kai kuriuose galingesniuose automobiliuose montuojami skirtingų pločių ratlankiai ir padangos, pavyzdžiui, jeigu priekyje montuojamos padangos 215/55 R17 vasarinės, tai gale būna 235/50 R17 jeigu aukštis turi būti vienodas. O kai kuriuose automobiliuose tarp ašių gali skirtis netgi padangų aukščiai.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: