Domus Lumina nuotr.

Po žiemos atgimsta gamta – dienos ilgėja, oras darosi vis šiltesnis, o augalai pradeda žydėti. Deja, tačiau žmonėms, turintiems alergiją žiedadulkėms ar šienligę, sunku mėgautis bundančia gamta. Smulkios dalelės, sklandančios ore, dažnai sukelia dirginimą ir gali patekti netgi į namus. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, galinčius sumažinti žiedadulkių alergizuojantį poveikį namuose.

Vėdinkite patalpas

Norint sumažinti alergenų kiekį namuose, patariama reguliariai vėdinti namus. Rekomenduojama patalpas vėdinti anksti ryte, vėlai vakare arba po lietaus, kai žiedadulkių koncentracija mažiausia. Be to, tinklelis nuo vabzdžių gali dar labiau sumažinti alergenų patekimą. Tinkleliai ant langų ne tik apsaugo nuo lauko dulkių, pūkų, lapų, vabzdžių, bet ir suteikia malonumą mėgautis gaiviu oru namuose šiltuoju metų sezonu.

Reguliariai valykite namus

Jeigu reguliariai vėdinate patalpas, tačiau vis dar jaučiate alergijos simptomus, specialistai pataria reguliariai valyti namus. Simptomai įspėja, kad greičiausiai namuose ant baldų paviršių yra smulkių dalelių, kurios dirgina organizmą. Baldų paviršiams valyti naudokite drėgną šluostę, o grindis galite reguliariai valyti dulkiu siurbliu. Reguliarus dulkių valymas yra nesibaigiantis procesas, tačiau tai vienas iš efektyviausių būdų, leidžiančių sumažinti alergijos simptomus.

Grįžę namo nusiprauskite

Kadangi žiedadulkės tiesiog sklando ore, šios gali prilipti prie drabužių, odos ar plaukų. Atsižvelgiant į tai, vos tik grįžus namo, rekomenduojama iš karto nusiprausti, o drabužius mesti į skalbinių dėžę ar į skalbimo mašiną. Grįžus į namus, patariama vengti kontakto su baldais ir nedelsiant persirengti. Tokiu būdu išvengsite alergenų namuose ir galėsite mėgautis ramiu poilsiu po įtemptos darbo dienos.

Vartokite medikamentus

Ne visuomet pavyksta išvengti alergenų, kartais reikia išeiti į lauką ir tada, kai žiedadulkių koncentracija yra didžiausia. Alergija žiedadulkėms pasireiškia peršalimui būdingais simptomais: sloga, čiaudulys, ašarojančios akys. Jeigu pastebite, kad pavasarį dažnai jaučiate šiuos simptomus, kreipkitės į specialistus, kurie galės diagnozuoti alergiją.

Jeigu alergija pasitvirtina, tuomet išrašomi vaistai, kurie parenkami pagal tai, kokius simptomus jaučia pacientas. Vartojant vaistus galima tęsti savo kasdienę veiklą ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Šiandien gali būti taikoma ir specifinė alergenų imunoterapija, kai organizmas pratinamas prie alergeno. Šiuolaikinės imunoterapijos poveikis tęsiasi maždaug 10–12 metų baigus gydymą.

Taigi, alergijos galima išvengti nuolat vėdinant namus, reguliariai palaikant švarą ir prausiantis po dušu vos tik grįžus iš lauko. Žinoma, galima taikyti ir medikamentinį gydymą, tačiau ne visi nori gerti vaistus, todėl stengiasi vengti alergeno. Šiandien modernios gamybos technologijos ir gydymo metodai, leidžia išvengti alergijos simptomų ir mėgautis pilnavertišku gyvenimu.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: