Pexels, Karolina Grabowska nuotr.

Geri santykiai su šeimos gydytoju yra svarbūs norint palaikyti gerą sveikatą ir valdyti sveikatos sutrikimus. Šeimos gydytojas yra pirmasis asmuo, į kurį kreipiamasi daugeliu su sveikata susijusių klausimų ir kuris gali išsamiai apžvelgti asmens ligos istoriją bei sveikatos būklę. Vis dėlto rasti tinkamą šeimos gydytoją sau ir savo šeimai gali būti sudėtinga. Todėl pasidalinsime patarimais, kurie, tikimės, palengvins šią užduotį.

Supraskite savo sveikatos poreikius

Pirmasis žingsnis ieškant tinkamo šeimos gydytojo – suprasti savo sveikatos poreikius. Ar sergate lėtine liga, kurią reikia reguliariai stebėti, ar ieškote profilaktinės priežiūros? Apsvarstykite, kokios priežiūros jums reikia, ir įsitikinkite, kad pasirinktas gydytojas gali ją suteikti.

Paprašykite rekomendacijų

Kitas žingsnis – paprašyti draugų, šeimos narių ir bendradarbių rekomendacijų. Jie gali turėti patirties su šeimos gydytojais ir patarti, remdamiesi savo asmenine patirtimi. Taip pat galite paprašyti savo dabartinio gydytojo rekomendacijos, ypač jei persikeliate gyventi kitur arba jums reikia pakeisti gydytoją dėl kitų priežasčių. Didelį patikimų šeimos gydytojų įvairiose Lietuvos miestuose sąrašą galite rasti ir klinikos Antėja svetainėje, paspaudę ant nuorodos.

Įvertinkite gydytojo kvalifikaciją

Kai jau turėsite potencialių šeimos gydytojų sąrašą, galite įvertinti jų kvalifikaciją. Įsitikinkite, kad dominantis specialistas turi licenciją ir profesinės darbo patirties. Taip pat galite patikrinti pacientų atsiliepimus ir pasitenkinimo reitingus, kad geriau įsivaizduotumėte gydytojo reputaciją ir jo teikiamos priežiūros kokybę.

Atsižvelkite į gydytojo bendravimą ir elgesį

Renkantis šeimos gydytoją taip pat labai svarbu atsižvelgti į jo bendravimo stilių ir elgesį. Natūralu, jog norite, kad šis specialistas būtų draugiškas, empatiškas ir norėtų išklausyti jūsų rūpesčius. Geras šeimos gydytojas turėtų skirti laiko suprasti jūsų sveikatos istoriją, paaiškinti diagnozes ir gydymo galimybes bei atsakyti į visus jums rūpimus klausimus.

Atkreipkite dėmesį gydytojo darbo vietą ir darbo valandas

Gydytojo darbo vieta ir darbo valandos taip pat yra svarbūs veiksniai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Rekomenduojama rinktis specialistą, kuris būtų įsikūręs netoli jūsų namų ar darbovietės, o jo darbo valandos atitiktų jūsų dienotvarkę. Tokiu būdu susiplanuoti vizitus pas šeimos gydytoją bus lengviau ir patogiau.

Susitikite gyvai konsultacijai

Prieš priimant galutinį sprendimą, rekomenduojama susitarti dėl konsultacijos su gydytoju, kad įvertintumėte, ar jis tikrai tinka. Konsultacijos metu galite paklausti gydytojo apie jo patirtį ir požiūrį į sveikatos priežiūrą bei aptarti visus rūpimus klausimus. Taip pat galite pasiteirauti apie gydytojo užimtumą, laukimo laiką ir panašiai.

Tinkamo šeimos gydytojo paieškai reikia laiko ir pastangų, tačiau verta pasistengti, kad gautumėte geriausią įmanomą priežiūrą. Taigi, pasinaudokite mūsų pateiktais patarimais. Užmezgę gerus santykius su šeimos gydytoju, galėsite būti ramūs žinodami, kad turite patikimą sveikatos priežiūros specialistą, į kurį galite kreiptis dėl visų savo medicininių poreikių.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: