Interneto nuotr.

Stabdžių cilindrai yra transporto priemonės stabdžių sistemos dalis. Jie prispaudžia stabdžių kaladėles prie stabdžių būgno, dėl to atsiranda trinties procesas, dėl kurio sumažėja automobilio greitis. Eksploatacijos metu darbinių cilindrų sandarikliai gali suplonėti, todėl gali nutekėti stabdžių skystis. Savo ruožtu tai sumažina stabdžių efektyvumą. Tokiu atveju skubiai reikia pakeisti darbinį stabdžių cilindrą.

Vos pasirodžius pirmiesiems signalams apie gedimus, svarbu neignoruoti jų atsiradimo, o užsukti į servisą. Specialistai greitai nustatys tikslią gedimo priežastį ir, jei reikia, atliks stabdžių sistemos remonto darbus.

Kokiais atvejais keičiamas stabdžių cilindras?

Stabdžių cilindrų susidėvėjimą gali sukelti nekokybiškas stabdžių skystis arba pigios atsarginės dalys. Pagrindiniai rodikliai, kad reikia pakeisti galinio rato stabdžių cilindrą, yra šie:

  • Paspaudus stabdžių pedalą, jis nukrenta;
  • Stabdant automobilis, jis traukiasi į šoną;
  • Šviečia indikatoriaus lemputė, kuri rodo, kad trūksta stabdžių skysčio;
  • Stabdymo metu stabdžiai skleidžia cypimą arba švilpimą;
  • Prie galinių ratų periodiškai atsiranda dėmės iš nutekančio stabdžių skysčio.

Jei jūsų automobilyje pasirodo aukščiau išvardyti ženklai, turėtumėte pasinaudoti serviso paslaugomis. Reikėtų nepamiršti, kad esant tokiam poreikiui, reikėtų pakeisti abu galinio stabdžių mechanizmo darbinius cilindrus. Dėl visos sistemos tinkamumo ir eismo saugumo ekspertai pataria kartą per metus patikrinti stabdžių cilindrus.

Stabdžių sistema yra vienas iš svarbiausių bet kurios motorinės transporto priemonės komponentų. Taigi įsitikinkite, kad jūsų automobilis yra geros būklės ir nenuvils jūsų paspaudus stabdžių pedalą. Stabdžių cilindrų keitimas nėra brangus ir problematiškas. Tad verta tuo pasirūpinti iš anksto.

Ką daryti gedimo atveju

Specialistai pasiūlys išardyti cilindrą ir apžiūrėti, ar nėra gedimų, patikrinti stabdžių skysčio lygį, įpilti naujo skysčio. Pirmenybė teikiama paskutiniams dviem elementams. Apžiūros metu būtina nustatyti skysčio lygį ir jo būklę.  

Pagrindinis stabdžių cilindras yra labai svarbi dalis. Jo dizainą sugalvojo ne viena inžinierių karta. Ir vis dėlto jie linko į paprastumą. Daugiausia metalinių dalių, pagamintų iš vieno metalo luito, mažiausiai suvirinimo siūlių ir sandariklių. Būtent sandarikliai yra silpnoji vieta – jei jų būklė nebus stebima, laikui bėgant gali sugesti visas cilindras, nors gedimo būtų galima nesunkiai išvengti.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: