Interneto nuotr.

Nors lietuviškos žiemos sąvoka kurį laiką buvo šiek tiek pakitusi, pastaraisiais metais ir vėl galime prisiminti, ką reiškia dideli šalčiai ir nesibaigiančios pūgos. Tam, kad net ir tokiomis dienomis galėtume jaustis komfortiškai, ypač svarbu pasirūpinti tinkama avalyne – rudenį avimų batų daugeliu atveju gali nebeužtekti. Žieminių apavų įvairovės tikrai netrūksta, tad paieškoms teks paskirti nemažai dėmesio. Visgi, jeigu atkreipsite dėmesį į kelis svarbiausius aspektus, apsipirkimas turėtų būti sklandus. Šį kartą aptarsime svarbiausias žieminių batų savybes, kurioms turėtumėte teikti pirmenybę.

Šiluma

Tikriausiai net nekyla abejonių, kad žieminiai batai pirmiausiai turėtų pakankamai šilti – dėl to tokiems apavams naudojamas papildomas pašiltinimas, be kurio būtų neįmanoma išsiversti. Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad jis gali būti natūralus arba tekstilinis. Pastarieji pamušalai greitai garina drėgmę, tačiau ilgai negali išlaikyti šilumos, tuo tarpu natūralūs, priešingai, maloniai šildo pėdas, tačiau sugeria prakaitą ir gan ilgai džiūsta. Dėl šios priežasties dažnai rekomenduojama įsigyti dvejus žieminius batus: vienus, su natūraliu pamušalu, avėsite esant itin žemai temperatūrai, o tekstilinį pasirinksite ruošdamiesi ilgesniam pasivaikščiojimui.

Komfortas

Tam, kad žieminius batus galėtumėte avėti neskaičiuodami valandų, ypač svarbu įsitikinti, kad jie bus patogūs. Šiam tikslui gamintojai pasitelkia pačias įvairiausias technologijas. Pavyzdžiui, el. parduotuvėje Pigu.lt Crocs avalynė visuomet susilaukia pirkėjų komplimentų – apžiūrėję ją iš arčiau, atrasite ir šalčiausiems mėnesiams tiksiančių apavų. Taip pat labai svarbu, kad žieminiai batai būtų pakankamai laisvi, jog pėdą įkištumėte net ir mūvėdami storesnę kojinę. Nepamirškite ir jų svorio: jeigu avalynė bus pakankamai lengva, be jokio diskomforto galėsite įveikti net ir ilgesnius maršrutus. 

Kvėpuojančios medžiagos

Žieminių batų pralaidumas orui yra labai svarbus veiksnys kalbant ir apie patogumą, ir apie saugumą – jei kvėpavimo savybės nėra itin geros, padidėja įvairių infekcijų rizika. Nors apie šias savybes galima spręsti atkreipiant dėmesį į prieš tai aptartus pamušalus, turėkite omenyje, kad dabar gamintojai ieško būdų, kaip užtikrinti, kad žieminė avalynė būtų ir šilta, ir gerai kvėpuojanti. Pavyzdžiui, Viking batai vaikams gaminami taip, kad tiktų atšiauriam norvegiškam klimatui, tad tokie batai tikrai tiks ir lietuviškai žiemai. Novatoriškų technologijų dėka mažylių pėdutės bet kokiu išliks ir sausos, ir šiltos.

Tvirtas sukibimas

Ne paslaptis, kad žiemą neretai tenka vaikščioti slidžiais keliais, tad šiam sezonui skirti apavai turėtų užtikrinti, jog tokius maršrutus įveiksite kaip įmanoma saugiau. Turėtumėte atkreipti dėmesį į jų padus: jeigu jie bus reljefiniai, su specialiais protektoriais, lengvai bus galima vaikščioti net ir rečiau valomais keliais. Taip pat pirmenybę reikėtų teikti storesniam padui, kadangi per jį sunkiau skverbsis šaltis. O jeigu net ir žiemos neįsivaizduojate be aukštakulnių, pirmenybę teikite storesniam kulnui – jis įvaizdžio nesugadins, tačiau suteiks Jums papildomo stabilumo.

Atsparumas vandeniui

Tikriausiai net nereikia pasakoti, jog šlapios kojos ne tik sukelia diskomfortą, bet ir tampa susirgimų priežastimi – tokių scenarijų norėtųsi išvengti. Tai padarysite rinkdamiesi vandeniui nepaveikias medžiagas arba įsigiję papildomus apavus, kuriuos avėsite „šlapesnėmis“ dienomis. Kovoti su drėgme galima pasitelkiant specialius impregnavimui skirtus produktus ir renkantis batus, turinčius storesnį padą ir mažiau siūlių, tad tikrai atrasite Jums labiausiai tinkantį metodą.

Atradę batus, kurie pasižymi visomis ar bent jau daugeliu iš šių savybių, galėsite būti tikri – jie neabejotinai tiks lietuviškai žiemai. Nors šis sąrašas gali pasirodyti gan ilgas, pasirinkimo variantų neturėtų pritrūkti nei Jums, nei vaikams. 

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: