Interneo nuotr.

Norint turėti sveikus ir gražius augalus, reikia žinoti kaip juos tinkamai prižiūrėti bei apsaugoti nuo neigiamų išorės veiksnių, tokių kaip įvairūs kenkėjai, graužikai, amarai, piktžolės bei kiti augalą niokojantys veiksniai.

Yra daug skirtingų būdų, kuriuos galima naudoti augalų apsaugai. Tačiau jų pasirinkimas priklauso nuo konkretaus augalo, jo savybių bei turimos problemos. Prieš renkantis priemonę augalo apsaugai, geriausia pasitarti su patyrusiu sodininku ar šios srities specialistu, kuris galės jus pakonsultuoti augalų priežiūros klausimais ir padės pasirinkti tinkamiausias priemones.

Kokias priemones rinktis konkrečiu atveju?

Augalams dažniausiai kenkia šia veiksniai:

  • Nepalankios aplinkos sąlygos, tokios kaip šalna, drėgmė, sausra bei kt.
  • Naudingų medžiagų trūkumas dirvožemyje.
  • Augalus puolančios ligos.
  • Kenkėjai, tokie kaip vabzdžiai, amarai ar šliužai.
  • Piktžolės.

Esant konkrečiam atvejui reikia rinktis skirtingas priemones. Norint pagerinti dirvožemį, galima naudoti komposto žemę, durpes, įvairius mineralus, kiaušinio lukštus, priklausomai nuo to, kokių elementų bei medžiagų augalui tuo metu reikia. Nuo šalnų gali padėti apsaugoti speciali natūrali plėvelė, kuri itin praverčia pavasario metu. Jeigu sodą puolą piktžolės, galima pasitelkti tokias priemones, kaip mulčius, speciali plėvelė, herbicidai. Nuo įvairių puolančių ligų bei kenkėjų gali padėti skirtingos priemonės: įtaisai nuo kurmių, kamienų apsauga nuo stirnų, elnių ar zuikių, dirvos priedai nuo kurklių, mišiniai medeliams balinti, tinklai nuo paukščių bei kiti. Dažniausiai pasitaikanti sodo problema – kurmiai, skruzdės, amarai, šliužai arba sraigės. Kovoti su šiais kenkėjais gali būti nelengva užduotis, tačiau pasirinkus tinkamas priemones, atsižvelgiant į augalo rūšį, viskas yra įmanoma.

Nors priemonių yra pačių įvairiausių, dažniausiai rekomenduojama kovai su kenkėjais ar ligomis kovoti kiek įmanoma natūralesniais būdais, tačiau jeigu matote, jog šis sprendimas jūsų atveju yra neefektyvus, galite pasvarstyti ir apie stipresnių priemonių naudojimą. Tinkamų priemonių pasirinkimas priklauso nuo konkretaus atvejo bei augalo būklės.

Įsigyti reikiamų priemonių galite ne tik fizinėse parduotuvėse, bet ir internetu, kur galėsite pasirinkti iš plataus prekių asortimento už prieinamą kainą. Plačiau apie augalų apsaugos priemonių pasirinkimą galite paskaityti čia: https://www.nojus.lt/92-augalu-apsauga-chemija

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: