Interneto nuotr.

Gebėjimas juokauti ir juoktis yra būdingas visiems žmonėms. Tik vieniems – daugiau, kitiems – mažiau. Juokas ne tik prisideda prie vitamino C gamybos organizme, bet ir padeda panaikinti atsirandančias bendravimo kliūtis tarp atskirų tautų ir socialinių sluoksnių. Todėl kino komedijos žanras išlieka vienu populiariausių visuose pasaulio kampeliuose.

Mintimis apie tai, kokias komedijas mieliau renkatės, pasidalinkite su interneto portalu: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/komedijos-filmai.

Ko reikalaujama iš geros kino komedijos?

Norint sukurti gerą, itin populiarią ir daugumai žiūrovų besąlygiškai patinkančią komediją, reikalingas talentas. Todėl meistriškų komedijų kūrėjų meno pasaulyje ne tiek ir daug. Sukurti siaubo filmą yra kur kas lengviau, tik reikia pasirinkti temą, kurią vien paminėjus iš baimės šiauštųsi plaukai, ir jau dreba visi salėje esantys žiūrovai.

Tuo tarpu nesvarbu, kokia komedija būtų – satyrinė, absurdo, fantastinė, veiksmo ar romantinė, joje pateikiami pokštai ir frazės turi būti itin taiklūs, pataikantys tiesiai į dešimtuką. O juokingos situacijos turi būti labai natūralios, be menkiausio dirbtinumo lašo. Sunkiausia jose pasiekti tai, kad pačių skirtingiausių socialinių sluoksnių žiūrovai turėtų iš ko pasijuokti. Tiesa ir tai, kad vis dėlto esama skirtumų tarp atskirų tautų humoro. Dėl to vieniems žiūrovams labiau patinka europietiškos komedijos, kitiems – amerikietiškos, sukaltos Holivude.

Kokie yra britiško ir amerikietiško humoro skirtumai?

Psichologai, atlikę tam tikrus tyrimus, nustatė, jog amerikiečiai labiau vertina teigiamai nuteikiantį humorą, kuris nebūna įžeidus. Tuo tarpu britai labiau vertina aštrią satyrą, nevengia skaudžių replikų. Jų sarkazmas ir savikritika, anot jų, jau yra užšifruoti genuose, kas nebūdinga amerikiečiams. Kita vertus, nors britams ir būdingas negatyvusis humoras, jie jį sugeba perteikti labai subtiliai, netgi intelektualiai.

Kuo pasižymi lietuviškos kino komedijos?

Kadangi Lietuva ilgus dešimtmečius buvo sovietų priespaudoje, joje per tą laiką į jos gyventojų sąmonę spėjo suleisti šaknis tiesmukas, netgi žiaurokas sovietinis humoras, kuriame apsčiai naudojama riebių keiksmažodžių.

Tad humoro subtilumas labai lėtai skinasi kelią į lietuviškas komedijas. Jei britams yra suprantamas poreikis pasijuokti pačiam iš savęs, tai daugumai lietuvių tai tebėra neįprasta, netgi keista. Tačiau laikai keičiasi, tad gal ateis ta diena, kai sudygs ir pirmieji grynai lietuviško sveiko humoro daigeliai?

 Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: