Interneto nuotr.
Interneto nuotr.

Tikriausiai kiekvienas automobilio savininkas norėtų, kad jo automobilis visada atrodytų patraukliai. Jo priežiūra gali apimti apsilankymus plovykloje, vaškavimą, apmušalų plovimą, salono dulkių siurblį ir, žinoma, reguliarią techninę priežiūrą. Bet ar tai viskas? Yra labai paprastų, bet veiksmingų būdų dar geriau pasirūpinti savo automobiliu. Turime omenyje vadinamuosius moldingus. Šiame tekste pabandysime paaiškinti šių priedų įrengimo naudą bei kaip juos pasirinkti savo automobiliui.

Kodėl verta rinktis moldingus?

Šoniniai automobilio moldingai – tai komponentai, tvirtinami prie automobilio durelių maždaug 1/3 jų aukščio. Tinkamai sumontuotos šoninės apdailos detalės gerai apsaugo nuo mechaninių pažeidimų, sušvelnina smūgius ir sumažina įbrėžimus, kurie gali atsirasti parkuojantis, atidarant dureles. Liejiniai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, plastiko, metalo arba gumos. Be apsauginės funkcijos, jos gali šiek tiek pagerinti paties automobilio išvaizdą. Šoninių durelių moldingus galima priderinti prie automobilio spalvos ir stiliaus, o kai kurie modeliai yra originalaus dizaino, kad kėbului suteiktų įdomumo. Teigiamas dalykas yra tai, kad moldingus tikrai lengva sumontuoti, jiems nereikia jokių specialių įrankių ar gręžimo. Tiesiog priklijuokite juos prie durelių dvipuse lipnia juosta arba specialiais klijais. Automobiliui skirtos šoninės apdailos detalės yra palyginti nebrangios ir lengvai prieinamos rinkoje. Jų galima įsigyti automobilių parduotuvėse arba užsisakyti internetu.

Kaip pasirinkti tinkamus moldingus savo automobiliui?

Moldingai atsižvelgiant į jų vietą, skirstomi į:

  • Skirtus kėbulo dalims: durims, buferiams, aerodinaminiams kėbulo komplektams ir kt. Jie gali sugerti smūgį susidūrimo atveju. Jais galima maskuoti defektus, atsiradusius eksploatuojant transporto priemonę. Kai kurios įmonės gamina šviesą atspindinčius moldingus, kad automobilis būtų geriau matomas naktį. Jie paprastai tvirtinami prie automobilio šono arba galo.
  • Skirtus langams. Jie apsaugo nuo drėgmės ir dulkių patekimo į automobilio saloną, kai langas atidarytas.

Moldingai atsižvelgiant į jų gamybos medžiagą skirstomi į:

  • Guminius arba natūralaus kaučiuko. Jų nereikia dažyti, jie paprastai gerai sugeria smūgius ir yra nebrangūs;
  • Plastikinius. Jie negadina kėbulo išvaizdos, nes yra dažnai pritaikomi prie automobilio spalvos ir yra atsparūs mechaniniam poveikiui;
  • Metalinius, įskaitant chromuoto metalo. Jie atrodo gerai, tačiau jų paviršius linkęs braižytis.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: