Interneto nuotr.

Artėjant lapkričio mėnesiui, daugelis žmonių skuba peržiūrėti savo turimas žiemines padangas ar jos bus tinkamos dar vienam sezonui. Kokybiškos žieminės padangos yra kritiškai svarbios vairuotojo bei keleivių saugumui, efektyviam automobilio valdymui bei geresniam apsisaugojimui slidžiame kelyje. Ar ir jums atėjo metas pakeisti senas žiemines padangas į naujas? Pateiksime keletą patarimų kaip pasirinkti efektyvias ir kokybiškas.

Ką reikia žinoti apie žiemines padangas?

Žieminės padangos yra specialiai sukurtos naudoti šaltuoju metų laiku. Kai žiemą oro sąlygos yra itin permainingos, o vairuotojai susiduria su sniegu, slidžiu keliu, šlapia kelio danga, žieminės padangos yra itin svarbios. Geriausia, kad žieminės padangos būtų naudojamos nuo 7 °C ir žemesnės temperatūros. Todėl Lietuvoje vairuotojai nuo lapkričio 10 dienos turi pasikeisti vasarines padangas į žiemines arba universalias.

Žieminės padangos nuo vasarinių skiriasi gumos lankstumu, griovelių gyliu, protektoriumi bei kitomis detalėmis. Esminis šių padangų privalumas – jos yra gaminamos iš specialios gumos su specialiu protektoriumi, kuris padeda lengviau valdyti automobilį slidžiame, apledėjusiame kelyje.

Kaip žinoti kada metas pirkti naujas padangas?

Labai svarbu atsižvelgti į protektoriaus gylį, ar jis nėra nusidėvėjęs ir gylis yra pakankamas. Tai žieminės padangoms yra ypač svarbu. Taip pat atkreipkite dėmesį ar ant padangų nematote įtrūkimų, įbrėžimų ar įpjovimų. Padanga yra netinkama, jeigu ant jos yra matomi gumbai ar pūslės. Jeigu važiuodami automobiliu jaučiate nestabilumą ar vibraciją – gali būti, kad padangos yra nusidėvėjusios ir netinkamos naudoti.

Kaip pasirinkti žiemines padangas?

Pirmiausia reikėtų pasirinkti tinkamą padangų tipą. Renkantis žiemines padangas galite rinktis tokias: dygliuotas, minkštos sudėties arba kietos (standartinės sudėties). Jeigu nenorite kiekvienais metais keisti padangų iš žieminių į vasarines ir atvirkščiai – galite pamėginti įsigyti universalias padangas. Tačiau universalios padangos yra labiau tinkamos miesto gyventojams ar važiuojantiems trumpais atstumais.

Kai jau turite nusimatę kokio tipo padangas pirksite, pasirinkite reikiamą padangų dydį pagal automobilio markę. Labai svarbus momentus renkantis padangas – tinkamas protektoriaus raštas. Taip pat atsižvelkite į ant padangų nurodomą greičio indeksą ir gamintoją.

Labai svarbu investuoti į kokybiškas žiemines padangas, kurios suteiks daugiau komforto ir saugumo kelyje. Rinkitės optimaliausią variantą, atitinkantį jūsų poreikius bei reikiamas savybes.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: