Interneto nuotr.

Ar jau suplanuoti namų remonto darbai? Kaip žinia, iš pradžių reikia suburti komandą ir, prieš pradedant darbą aukštyje, išsirinkti kopėčias. O gal ne kopėčios, o koks kitas sprendimas? Viskas priklauso nuo to, kokius remonto darbus planuojate atlikti ir kokie esami bei būsimi poreikiai dirbant aukštyje.

Kuo skiriasi kopėčios ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tinkamą modelį?

Kopėčios skirstomos į buitines, pramonines ir sodo, įskaitant daugiafunkcines vieno, dviejų ir trijų elementų kopėčias, apsaugos nuo viršįtampių kopėčias, sodo kopėčias ir šarnyrines kopėčias, skirtas vidutiniams ir sunkiems darbams. Internetinėje parduotuvėje rasite didelę kopėčių pasiūlą, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią modelį pagal savo poreikius.

Namų naudojimui skirtos kopėčios skirstomos į modelius su vienpusiu arba dvipusiu įėjimu. Modeliai su vienpusiu įėjimu yra aprūpinti patogia platforma, kurie idealiai tinka valymo darbams, o modeliuose su laipteliais iš abiejų pusių patogu pasiekti aukštas spinteles.

Kitas skirstymas susijęs su kopėčių stiprumu: iki 125 kg arba 150 kg. Iki 125 kg stiprumo kopėčios idealiai tinka lengviems buities darbams, o iki 150 kg stiprumo kopėčios skirtos sunkesniems darbams ir priskiriamos prie profesionalų skirtų kopėčių. Todėl jei kopėčios jums reikalingos įprastiems namų tvarkymo darbams, iki 125 kg stiprumo kopėčios turėtų pateisinti jūsų lūkesčius, tačiau jei planuojate jas naudoti remonto darbams, pvz., renovacijai, rekomenduojama rinktis kopėčias, kurių stiprumas yra iki 150 kg.

Be kopėčių ilgaamžiškumo, turėtumėte atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios kopėčios pagamintos. Rinkoje siūlo kopėčias iš lengvo aliuminio, taip pat iš plieno, medžio ir stiklo pluošto. Kiekviena iš šių medžiagų yra vienodai tvirta, tačiau yra skirtingos apdailos, dažytos ar nedažytos ir skiriasi svoriu bei papildoma įranga, į kurią taip pat verta atkreipti dėmesį. Neslystančios kojelės, papildoma apsauga ant laiptelių, turėklai, lentyna ar papildomai nudažyta platforma – tai tik keletas elementų, kurie skiriasi skirtinguose modeliuose. Nepamirškite, kad be standartinės kopėčių apdailos, yra ir nemažai priedų, kuriuos galima papildomai pasirinkti (lentynos įrankiams, kabliukas kibirui ir kt.).

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: