Interneto nuotr.

Jei norite namuose turėti kompiuterinį tinklą, kuriuo galėtumėte naudotis kartu su namiškiais, jums yra būtini laidai ir kabeliai, skirti palaikyti telefoninį, internetinį bei optinį ryšį. Atstumas tarp šiuo tinklu besinaudojančių žmonių gali siekti keletą dešimčių kilometrų. Viename kompiuteriniame tinkle sujungti kompiuteriai tarpusavyje gali keistis turima informacija, tačiau jie negali per prievartą valdyti vienas kito.

Kokie kabeliai yra patys tinkamiausi kompiuteriniams tinklams?

Kompiuteriniams tinklams, įvairiems skaitmeniniams įrenginiams sujungti labiausiai tinka vytų porų kabeliai. Juos sudaro tarpusavyje susukti du arba keturi izoliuoti variniai laidai. Susukimo dėka pakinta laidų elektrinės savybės, sumažėja laidų spinduliuojama elektromagnetinė energija.

Kad kompiuterinis tinklas pradėtų gerai veikti, jam reikalingi UTP ir ekranuoti kabeliai, šviesolaidiniai kabeliai. Pastarieji naudojami tam, kad tarp objektų veiktų spartus ryšys tada, kai tarp jų yra didesni atstumai.

Kokios yra kompiuterinių tinklų rūšys?

Kompiuteriniai tinklai, atsižvelgiant į jų naudojimo paskirtį, yra trijų rūšių – uždarieji, viešieji ir tarptautiniai. Uždaraisiais galima laikyti ir namiškius jungiantį kompiuterinį tinklą. Viešieji yra platesnės apimties, nes jie skirti tiems, kuriems yra reikalingos informacinio bendravimo paslaugos.

O tarptautiniai kompiuteriniai tinklai padeda palaikyti tarpžemyninius ryšius. Pastariesiems reikalinga nutiesti vandenynų dugne kabelius, tam dar yra naudojami kosminiai palydovai.

Ar įmanoma šiandienos gyvenimą įsivaizduoti be kompiuterinių tinklų?

Jeigu vieną gražią dieną staiga nustotų veikti kompiuteriniai tinklai, tai taptų tikra katastrofa patogumų išlepintai žmonijai. Ji negalėtų tarpusavyje dalintis ne tik paprasta informacija, bet ir gyvybiškai svarbiais duomenimis. Dingtų socialinio bendravimo malonumai, negalėtume dalyvauti nuotoliniuose mokymuose, dirbti kompiuteriu iš namų, atsipalaiduoti nuo kasdienės įtampos, žaisdami kompiuterinius žaidimus

Be šių tinklų sugriūtų bankų darbas, keblioje padėtyje atsidurtų medicinos, teisėsaugos įstaigos, visos Lietuvos valdžios struktūros, žiniasklaida, prekyba, verslas, pramoninė gamyba. Labai daug problemų kiltų logistikos srityje.

Žodžiu, kompiuterinių tinklų pražūtis prilygtų dabartinio pasaulio pabaigai. Bet tai nenutiks. Elektronikos prekės siūlo įsigyti visa, kas yra būtina kompiuteriniam tinklui įrengti, o visas šias prekes patogiausia įsigyti internetu.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: