Interneto nuotr.

Vienas iš didžiausių nemalonumų, kuris gali įvykti sode ar kieme, yra dirvožemio erozija. Šiuos procesus gali sukelti lietus, vėjas arba kiti gamtos reiškiniai. Tačiau yra natūralių būdų sustabdyti erozijai.

Kas yra erozija?

Erozija yra geologinis procesas, apibrėžiamas kaip dirvožemio judėjimas dėl vandens, ledo, vėjo ar gravitacijos poveikio. Pavyzdžiui, dėl gausių kritulių nutekantis vanduo gali išplauti ir nunešti dirvožemio medžiagas į naują vietą, tarkime, į netoliese esančią upę ar upelį.

Erozija yra natūralus procesas, kuris daro žalos žemei pašalindamas viršutinį dirvožemio sluoksnį. Jeigu pastebite, kad jūsų kiemo ar sodo žemė pradėjo irti, tai yra erozijos požymis. Dažniausiai erozijos procesai vyksta vietose, kur nėra augmenijos arba šlaitai itin statūs.

Kaip sustabdyti eroziją?

Laimei, yra būdų, kurie jums leis sustabdyti eroziją ir užkirsti jai kelią. Keli iš jų:

  • Apsodinimas vietine augmenija. Vietinių augalų auginimas kraštovaizdyje stabdo eroziją. Tai gali stabilizuoti dirvožemį giliomis šaknų sistemomis, sumažinti lietaus nutekėjimą ir išplaunamų medžiagų kiekį bei apsaugoti viršutinį dirvožemio sluoksnį;
  • Lašelinių laistymo sistemų įrengimas. Jei vandens žarnos ar purkštuvų sistemos ardo gėlynus arba daržus, galbūt norėsite apsvarstyti galimybę įrengti lašelinio laistymo sistemą. Lašelinė laistymo sistema – tai sistema, kuri tiekia vandenį tiesiai į šaknų sistemą be perlaistymo. Užuot purškus sodinamąsias lysves vandeniu (tai sukelia eroziją), lašelinio laistymo sistema lėtai leidžia vandenį į žemę, kur jis susigeria;
  • Atraminės sienelės įrengimas. Atraminė sienelė – tai sienelė, kuri sulaiko ir stabilizuoja dirvožemį. Ji gali būti pagaminta iš įvairių medžiagų, tokių kaip plytos, betoniniai blokeliai, akmenys ir mediena. Atraminės sienelės puikiai tinka ir pakeltoms lysvėms;
  • Mulčiavimas. Mulčias – tai ne tik puiki sodo trąša (jei tai organinis mulčias), bet ir priemonė apsisaugoti nuo erozijos. Jis neleidžia lietaus vandeniui išplauti dirvožemio, palaiko stabilią jo temperatūrą ir naudingas medžiagas.

Tai tik kelios priemonės, kurios padeda apsisaugoti nuo erozijos. Todėl jūs galite išsirinkti sau tinkamą iš daugybės variantų. Pavyzdžiui, korys vejai yra dar viena erozijos kontrolės priemonė, kuri tinka vejoms šlaitų vietose.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: