Interneto nuotr.

Dar prieš gerą dešimtmetį greitųjų kreditų reputacija Lietuvoje buvo kone dugne. Juos teikiančių įstaigų reguliavimo stoka lėmė didelį problemų kreditų rinkoje mastą: augo gyventojų skolon imamos sumos, daugėjo pradelstų mokėjimų skaičius, buvo sugadinta nemažai kredito istorijų, o kai kada ir sulaukta dar skaudesnių pasekmių, dėl kurių nukentėdavo ne tik paskolos gavėjas, bet ir visa jo šeima.

Visgi galima pasidžiaugti, kad visa tai – praeityje. Šiandien galiojanti tvarka yra patikima ir efektyvi, todėl vartotojai gali skolintis nejausdami baimės įkliūti į spąstus, iš kurių bus vėliau sudėtinga išsikapstyti.

Lietuvoje galima rinktis iš 63 vartojimo kredito davėjų

2023 m. Lietuvos banko pateiktais duomenimis, jis prižiūri 63 įstaigas, kurios teikia greituosius kreditus. Jos atitinka Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymo ir priežiūros institucijos teisės aktų nustatytus reikalavimus. Vadinasi, jos gali teisėtai, legaliai teikti greituosius kreditus Lietuvoje.

Tai reiškia, kad Lietuvos bankas vykdo minėtų įstaigų dokumentinę priežiūrą, analizuoja jų veiklą, kontroliuoja, kad jos laikytųsi vartojimo kredito teikimo veiklai nustatytų reikalavimų. Taip pat ir nagrinėja kreditų gavėjų pateiktus skundus dėl galimų pažeidimų. O jeigu nustato, kad jos yra pagrįstos – imasi konkrečiu atveju reikalingų veiksmų. Galiausiai, Lietuvos bankas taip pat nagrinėja ir tarp kredito davėjo ir gavėjo kylančius ginčus bei pateikia galimus sprendimo būdus.

Taigi, pasirinkę bet kurią, greituosius kreditus teikiančią, įstaigą iš Lietuvos banko pateikiamo sąrašo, galėsite būti tikri, kad sutartis bus sudaryta laikantis numatytų įstatymų. O tai – svarus pagrindas, siekiant išvengti daugybės problemų.

Tarpusavio skolinimo platformos – vis populiaresnės

Jeigu anksčiau žmonės, norėdami gauti greitąjį kreditą, kreipdavosi į būtent juos išduodančias įstaigas, šiandien vis dažniau pasirenkamos tarpusavio skolinimo platformų teikiamos paslaugos. Norintys pasiskolinti, tai gali greitai ir efektyviai padaryti internetinėje svetainėje.

Čia galima pasiskolinti suma yra įvardijama ne kaip greitasis kreditas, o kaip vartojimo paskola. Būtent ją dažnai apsimoka imti daug labiau nei greitąjį kreditą. Priklausomai nuo to, kokiam tikslui siekiate pasiskolinti, jums gali būti skolon suteikta suma iki 30 000 eurų, kurią galite įsipareigoti grąžinti pasirinktinai per laikotarpį nuo 1 iki 120 mėnesių.

Pagrindinis privalumas – operatyvus pinigų išmokėjimas. Klausiančius, kiek šis procesas užtrunka, galime patikinti – jūsų pasiskolinta suma bus pervesta į jūsų sąskaitą akimirksniu. Tai reiškia, kad neturėsite būtinybės lūkuriuoti, o gautą sumą galėsite nedelsdami panaudoti ten, kur šiuo metu jums reikia labiausiai.

Kodėl apsimoka? Didžioji dalis klientų, besinaudojusių tarpusavio skolinimo platformos paslaugomis pažymėjo, kad juos itin tenkino mažos paskolų palūkanos. Pavyzdžiui, skolinimo platformoje Paskolų Klubas, jos prasideda vos nuo 5 proc. Tai – bene žemiausios palūkanos, lyginant su kitomis, greituosius kreditus teikiančiomis įstaigomis.

Be to, šiuo atveju, paskolos gavėjas gali lanksčiai pasirinkti ir paskolos grąžinimo terminą. Tai reiškia, kad net ir nedidelę sumą galite pasirinkti grąžinti per ilgesnį laikotarpį. Tokiu būdu išvengsite būtinybės susiveržti diržą ir ilgainiui komfortiškai grąžinsite pasiskolintą sumą. Galiausiai svarbu pažymėti, kad minėtoje skolinimo platformoje išvengsite išankstinių mokesčių. Grąžinant paskolą tereikės susimokėti nedidelį tarpininkavimo mokestį.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: