Interneto nuotr.

Svarstote įsigyti dviratį, o gal pakeisti senąjį į patogesnį ir turintį daugiau patogumų? Išsirinkti gali būti sunku, todėl susiaurinti pasirinkimų sąrašą galite paklausdami savęs, kur planuojate važiuoti – gatvėmis ir dviračių takais ar gamtoje? Ne mažiau svarbu ir tai, kiek galite išleisti tokiam pirkiniui, nes už tam tikrą dviračio kategoriją gali tekti sumokėti kur kas brangiau nei tikitės.

Asmeniniai poreikiai ir galimybės

Su asfaltuota danga susitvarkyti gali kiekvienas dviratis, tačiau kiti paviršiai gali tapti tikru iššūkiu, todėl atsižvelgti į tai, kur tikitės važiuoti didžiąją dalį, labai svarbu. Ketinantiems važinėti asfaltuota danga, reikėtų rinktis plento, miesto, hibridinį arba elektrinį dviratį, o jei įprastai dviračių sezoną praleidžiate kurorte ir planuojate minti sunkiau pravažiuojamais keliais, pavyzdžiui, kalnais, pajūriu ar net kopomis, kalnų, elektriniai arba turistiniai dviračiai yra vieni iš tinkamiausių variantų.

Taigi, jei jau nusprendėte, kad šio sezono svarbiausias pirkinys yra naujas dviratis, metas apsvarstyti ne tik lūkesčius, bet ir finansines galimybes. O įgyvendinti šį norą yra net keli būdai, vienas iš jų – dviratį įsigyti pasinaudojus paskolos galimybėmis. Tad jei finansiniai klausimai išspręsti, laikas leistis į paieškas.

Populiarėjantys elektriniai dviračiai

Vis daugiau dėmesio elektriniams dviračiams skiria ir aktyvaus poilsio entuziastai. Paprastai toks dviratis palengvina važiavimo galimybes, leidžia įvažiuoti į kalnus su mažiau pastangų, važiuoti toliau ir greičiau, tačiau pasižymi ir didesne kaina.

Elektrinis dviratis taip pat yra puiki alternatyva asmenims, turintiems įvairių negalavimų, tačiau norintiems kaip nors prasimankštinti ir praleisti laiką gryname ore.

Pagrindinis elektrinių dviračių trūkumas – jų svoris. Dėl baterijos kartais jis padidėja net dvigubai. Dar vienas tokio tipo dviračių rūpestis – baterijos krovimas, kuris trunka apie 4–6 valandas, tačiau tam nereikia jokios specialios įrangos, užtenka paprastos rozetės.

Plentas ar kalnai?

Plento dviračiai tiks tiems, kurie nori važinėti į darbą ir atgal arba lenktyniauti. Dauguma šių dviračių turi žemiau sėdynės nuleistą vairą, kas sumažina vėjo pasipriešinimą ir leidžia palaikyti didesnį važiavimo tempą. Prie tokios sėdėjimo padėties gali prireikti laiko priprasti, tačiau jie yra lengvi, tinkami naudoti tik ant lygios ir kietos dangos, pasižymi plačiu kainų diapazonu.

Šio tipo priešingybė – kalnų dviračiai, pasižymintys tvirta konstrukcija ir smūgius sugeriančiomis funkcijomis, todėl puikiai tinka ketinantiems važinėti kalnuotomis ir nelygiomis vietovėmis. Šio tipo dviračiai sėkmingai gali įveikti uolas, šaknis, nelygumus ir provėžas, dėl to jais važinėti gali būti labai linksma, tačiau dėl sėdėsenos, kai kūnas yra pasviręs į priekį, didelis krūvis tenka rankoms ir nugarai, todėl leistis į ilgas turistines keliones nerekomenduojama.

Universaliausi variantai

Turistiniai dviračiai nuo tradicinių plento dviračių skiriasi tuo, kad yra sukurti važiuoti didelius atstumus, turi tvirtus rėmus, atlaikančius sunkias apkrovas, todėl tinka tiek trumpoms, tiek daugiadienėms turistinėms išvykoms ir žygiams.

Tuo tarpu hibridiniai dviračiai yra vieni universaliausių savo važiavimo paskirtimi, nes turi daug panašumų į turistinius ir kalnų tipo dviračius, tačiau neturi plačių ir grubaus protektoriaus padangų, todėl yra daug patogesni važiuoti asfaltuota danga.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: