Interneto nuotr.

Orgazmo sutrikimai vyrams gali būti sudėtinga ir neretai nepatogi tema, tačiau ji yra svarbi seksualinės sveikatos dalis. Orgazmas yra aukščiausias malonumo momentas lytinio akto metu, tačiau kartais vyrai susiduria su situacijomis, kai negali patirti orgazmo. Šio reiškinio priežastys gali būti įvairios – nuo psichologinių iki fizinių sveikatos problemų. Svarbu suprasti šias priežastis ir žinoti, kaip su jomis tvarkytis.

Psichologinės priežastys
 1. Stresas ir nerimas: Gyvenimo tempo ir atsakomybių gausa gali sukelti stresą ir nerimą, kurie neigiamai veikia seksualinę funkciją. Nerimas dėl seksualinio veiksmingumo yra dažna vyrams susidurianti problema, kuri gali trukdyti pasiekti orgazmą.
 2. Depresija: Depresija gali žymiai sumažinti seksualinį potraukį ir sugebėjimą patirti malonumą, įskaitant orgazmą. Depresija veikia smegenų cheminius procesus, kurie yra svarbūs seksualinei stimuliacijai.
 3. Santykių problemos: Problemos santykiuose, trūkstamas emocinis ryšys su partneriu gali sukelti seksualinį atsiribojimą ir sunkumus patiriant orgazmą.
Fizinės priežastys
 1. Lėtinės ligos: Diabetas, širdies ligos, aukštas kraujo spaudimas ir kiti sveikatos sutrikimai gali paveikti kraujotaką ir nervų funkcijas, kurios yra būtinos orgazmui.
 2. Vaistų šalutinis poveikis: Kai kurie vaistai, įskaitant antidepresantus ir vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo, gali turėti šalutinį poveikį, kuris trukdo seksualinei funkcijai, įskaitant orgazmo pasiekimą.
 3. Hormonų disbalansas: Mažas testosterono lygis gali turėti įtakos seksualiniam potraukiu ir gebėjimui pasiekti orgazmą.
Kaip spręsti šią problemą?

Sprendimai, susiję su orgazmo trūkumu, priklauso nuo priežasčių, kurios šį sutrikimą sukelia:

 1. Psichologinė pagalba: Terapija ar konsultacijos gali padėti spręsti psichologines problemas, tokias kaip nerimas ar depresija, ir gerinti santykių kokybę.
 2. Medicininis įvertinimas: Fizinės sveikatos problemų įvertinimas ir jų gydymas gali padėti pagerinti seksualinę funkciją. Svarbu konsultuotis su gydytoju, kuris gali paskirti reikiamus tyrimus ir gydymą.
 3. Gyvenimo būdo pakeitimai: Sveikesnis gyvenimo būdas, įskaitant reguliarų fizinį aktyvumą, sveiką mitybą ir atsisakymą žalingų įpročių, gali gerinti bendrą sveikatą ir seksualinę funkciją.
 4. Konsultacija su seksologu: Profesionali pagalba seksologo konsultacijoje gali padėti išspręsti specifines seksualinio gyvenimo problemas.

  Vykstant į privačią sveikatos priežiūros įstaigą, pvz., privati klinika Homo Sanus, galima gauti asmeniškai pritaikytą ir konfidencialią pagalbą. Tokiose klinikose dirbantys specialistai turi patirties su įvairiais urogenitalinės sistemos sutrikimais, įskaitant orgazmo problemas, ir gali siūlyti pažangiausius gydymo metodus ir patarimus.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: