Interneto nuotr.

Jeigu namuose yra stalas, jam reikia ir staltiesės. Aišku, kiekviena proga galima tiesti atskirą, vis kitokią staltiesę. Vienokia ji bus per įprastinį pasisėdėjimą su draugais prie skalsaus vaišių stalo, kitokia – per iškilmingą vestuvių, krikštynų arba jubiliejinės sukakties pokylį.

Kokios yra pagrindinės staltiesių formos ir kokiems stalams jos labiausiai tinka?

Pagrindinės staltiesių formos yra šios – kvadratinė, stačiakampė, ovali ir apvali. Stačiakampiui stalui uždengti tinka tik stačiakampė arba ovali staltiesė, nes tokių staltiesių kraštai nėra per trumpi, kad pajėgtų uždengti visą stalą. Kvadratinė staltiesė tinka tik kvadratiniam stalui, o apvali – tik apvaliam. Tuo tarpu ovaliam stalui tinka tiek ovalios formos, tiek stačiakampė staltiesė.

Kokios yra staltiesių rūšys ir kokiomis savybėmis kiekviena iš jų pasižymi?

Staltiesių esama lininių, medvilninių, šilkinių, poliesterinių, tefloninių ir akrilinių. Lininės ir medvilninės yra laikomos ekologiškomis. Abejos garsėja savo tvirtumu ir ilgaamžiškumu, puikiai sugeria drėgmę. Linines staltieses galima virinti, balinti, dažyti norima spalva. O baltas medvilnines staltieses galima skalbti net labai karštame vandenyje.

Poliesterinės staltiesės irgi yra labai stiprios, nesiglamžo, nebijo tiesioginių saulės spindulių, išoriškai labai primena medvilnines. Teflonines staltieses labai lengva nuvalyti muiluota ir vandeniu suvilgyta šluoste, jos visiškai nepraleidžia jokių skysčių.

O akrilu dengtos staltiesės irgi nepraleidžia vandens, nesugeria riebalų. Jos nebijo karščio, nesilamdo glamžomos ir neblunka. Be to, šios staltiesės yra atsparios įvairioms cheminėms medžiagoms.

Nuo ko priklauso tinkamiausios staltiesės pasirinkimas?

Tinkamiausios staltiesės pasirinkimas priklauso nuo kelių priežasčių. Pirmiausiai apsispręskite, kur staltiesė bus naudojama, tik patalpų viduje, ar ir lauke. Jei jums reikalinga staltiesė, kuri tiktų naudoti ne tik po stogu, bet ir po atviru dangumi, tada rinkitės tokią, kuri akivaizdžiai yra atspari drėgmei. Daug kas priklauso ir nuo to, kokia proga naudosite staltiesę.

Kuklios išvaizdos, neryškiaspalvės staltiesės tiks kasdieniniam naudojimui, o iškilmėms – asmeninėms bei kalendorinėms šventėms rinkitės atitinkamo dizaino ir spalvingumo bei prabangumo staltieses. O įvairių rūšių bei paskirties staltiesėmis prekiauja internetinė parduotuvė: https://renginiopartneris.lt/lt/34-staltieses.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: