Interneto nuotr.

Kuo įdomios Salantų miestelio apylinkės?

Salantų regioniniam parkui priklauso daug dėmesio vertų objektų. Pats mistiškiausias ir ypatingą atmosferą sukaupęs yra Orvidų sodybos kampelis, kuris yra visiškai šalia paties miestelio.

Vos už dešimties kilometrų nuo jo galima patekti į unikalią Šauklių tundrą ir pasigrožėti joje besiganančiais kalnų avinais muflonais, dar tris kilometrus pavažiavę nuo tundros toliau į šiaurę atsidursite ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje žinomoje Mosėdžio akmenų karalijoje, kurią kadaise įkūrė legendinis gydytojas Vaclovas Intas.

Pavažiavus nuo Salantų rytų pusėn vos 16 kilometrų plyti didžiausias Žemaitijoje Platelių ežeras. Jo pakrantėje stūkso smalsuolius viliojantis „Šaltojo karo muziejus“, dar vadinamas buvusiu branduolinių raketų laikymo bunkeriu, iš kur sovietai buvo pasiruošę šturmuoti „supuvusius“ Vakarus. O iš Salantų važiuodami link Plungės turėsite progą užsukti į rašytojos Žemaitės memorialinį muziejų – sodybinį kompleksą. Čia nuolat vyksta įvairūs įsimintini renginiai, keli sykius per metus užsuka savo spektaklių parodyti spėjęs pagarsėti Skuodo kultūros centro Žemaičių teatras.

Kokie Žemaitijos dvarai nepalieka abejingų?

Žemaitija turtinga ne tik savitu kulinariniu paveldu, bet ir dvarais. Vienas įspūdingiausių – tai Plungėje įsikūręs Oginskių dvaras su jį supančiu parku, šalia prigludusiais statiniais – žirgynu, laikrodine, sargo nameliu ir oficina. Bendras parko plotas siekia 45 hektarus. 

O šalia Varduvos upės plytintis Renavo dvaras yra laikomas vienu įspūdingiausių Žemaitijoje pastatytų dvarų ansamblių. Jo teritorijoje auga storiausia Lietuvos eglė ir iš šešių atskirų kamienų auganti liepa. Užsukus į dvaro vidų, galima grožėtis iš senų laikų išsaugotu interjeru, kurį sudaro įspūdingai atrodantys židiniai, gipsinis sienų ir lubų dekoras, duris puošiantys raižiniai, išvaizdūs veidrodžiai. Čia taip pat tebėra išsaugota ir senų laikų biblioteka.

Lietuvoje yra daug vietų, kurias verta aplankyti per atostogas ar savaitgalį. Geriausia pažintį su šalimi pradėti nuo to jos pakraščio, kuris yra toliausiai nuo jūsų gyvenamosios vietos. Jeigu gyvenate Aukštaitijoje ar Dzūkijoje, tada verta keliauti po Žemaitiją, ir atvirkščiai. O kokios ekskursijos yra organizuojamos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, galite sužinoti, užsukę į internetinę platformą: https://pickvibe.lt/lt.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: