„Palangos Kuršiai“ krito nuo „Šiaulius“ tempusių E. Šaulio tritaškių

393

Nelengvą pergalę Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) starte iškovojo „Šiaulių“ krepšinio klubas, kuris išvykoje 88:81 (15:19, 24:17, 31:25, 18:20) nugalėjo Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) rungtyniaujančią „Palangos Kuršių“ ekipą.

Į kitą etapą pateks komanda, po dvejų tarpusavio rungtynių turėsianti geresnį įmestų ir praleistų taškų santykį. Antrasis mačas spalio 22-ąją vyks Šiauliuose.

Nors pirmajame kėlinyje kiek geriau atrodė palangiškiai (19:15), po dviejų ketvirčių 3 taškų pranašumą turėjo „Šiauliai“ – 39:36.

23-iąją susitikimo minutę „Kuršiai“ tolimu metimu netgi buvo persvėrę rezultatą (46:45), tačiau tuomet Evaldas Šaulys pataikė iš distancijos, o „Šiauliai“ ir vėl buvo priekyje 48:46.

Po Karolio Sapiegos tritaškio palangiškiai atsiliko 4 taškais (54:58). Visgi tuomet šiauliškiai sužaidė gerą atkarpą 12:7 ir trečiąjį ketvirtį užbaigė su 9 taškų pranašumu – 70:61.

Likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes pajūrio krepšininkai, po Tautvydo Vyšniausko tolimo metimo, atsiliko 4 taškais (74:78), bet ir vėl užsikabinti palangiškiams nepavyko – E. Šaulys atsakė tritaškiu, o „Šiauliai“ ėmė skuosti į priekį.

Galiausiai „Šiauliai“ atlaikė šeimininkų bandymus užpulti ir šventė pirmąją tarpusavio pergalę.

Pagrindinis „Šiaulių“ pergalės kalvis buvo E. Šaulys, per 29 minutęs pelnęs 28 taškus (4/7 dvit., 5/10 trit., 5/5 baud. met.), atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 3 kamuolius ir surinkęs 29 naudingumo balus.

„Palangos Kuršiai“: Rimantas Daunys 17, Karolis Sapiega 14, Aidas Viskontas 12 (5 rez. perd.), Tautvydas Vyšniauskas 10, …, Quincy Taylor 6 (5 rez. perd.), Augustinas Jankaitis 5 (8 atk. kam.).

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 28 (5 rez. perd., 29 naud. bal.), Benas Griciūnas 15, Antanas Udras 13 (7 atk. kam.), Rokas Gustys 10, …, Aurimas Urbonas 5 (7 atk. kam.).