Šioje vietoje vėlų šeštadienio vakarą žuvo Gintarė ir Egidijus L. "Vakarinės Palangos" koliažas

Tamara Zaiceva

Šeštadienio vėlų vakarą Palangoje, Didžiojoje gatvėje, tragiškai žuvusios „Nuaro“ Klaipėdos padalinio vadovės Gintarės L. ir jos sutuoktinio Egidijaus artimieji jau apsilankė Palangos laidojimo namuose ir aptarė būsimo atsisveikinimo detales. Tačiau paties tragiško įvykio aplinkybės kelia ypač daug klausimų, į kuriuos dar nėra ir galbūt nebus atsakymų.

Žuvo visai šalia namų

Kaip „Vakarinė Palanga“ jau rašė, šeštadienį apie 23.20 val. Palangoje, griovyje Didžiojoje gatvėje, rastas ant stogo apsivertęs automobilis „Opel Vectra“.

Mašinos salone aptikti dviejų žuvusių žmonių kūnai – vyro (gimusio 1983 metais) ir moters (gimusios 1984 metais). Vėliau paaiškėjo, jog tai sutuoktiniai Gintarė ir Egidijus L. Gintarė vadovavo gyvūnų globos namų „Nuaras“ Klaipėdos padaliniui.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, jog atvykus gelbėtojams, automobilis „Opel Vectra“ buvo apsivertęs ant stogo, pusė automobilio buvo vandenyje. Automobilis ištrauktas iš griovio ant važiuojamosios kelio dalies, viduje rasti dviejų žmonių kūnai. Galimai, žmonės, nors ir nebuvo gilu, žuvo įvykio metu prigėrę vandens.

Kaip „Vakarinei Palangai“ sekmadienio rytą sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovė Asta Kažukauskienė, apie griovyje esantį apsivertusį automobilį Bendrajam pagalbos centrui pranešė pro šalį važiavę žmonės.

Jauna šeima gyveno name Palangos Didžiojoje gatvėje, būtent čia, kelyje visai netoli namų, ir įvyko kraupi avarija. Našlaičiais liko du 3 ir 10 metų amžiaus žuvusios šeimos sūnūs.

Sprendė dėl laidotuvių datos

Palangos laidojimo namuose apsilankę Gintarės ir Egidijaus L. artimieji jau aptarė dėl atsisveikinimo su tragiškai žuvusia jauna šeima.

„Vakarinės Palangos“ žiniomis, atsisveikinti su Klaipėdos regione gerai žinoma gyvūnų globėja bei jos sutuoktiniu bus galima šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Palangos laidojimo namuose.

Prieš tai penktadienį sutuoktinių pora bus kremuota, artimiausi žmonės su žuvusiais atsisveikins Kėdainiuose.

Pora bus laidojama Jurbarke, iš kur ir kilo Gintarė bei Egidijus.

Kaip „Vakarinei Palangai“ sakė Palangos laidojimo namų vadovas Raimundas Litvinas, aptarti visų su šarvojimu susijusių klausimų kartu atvyko didelis būrys žuvusios jaunos šeimos artimųjų, tarp jų ir poros tėvai.

„Tai labai tragiškas įvykis, be galo didelė nelaimė. Labai daug metų dirbu laidojimo namuose, bet neatsimenu nė vieno atvejo, kad vienu metu reikėtų šarvoti du žmones – vyrą ir žmoną. O jie buvo dar tokie jauni…“, – kalbėjo R.Litvinas.

Vėlesnė laidojimo diena parinkta įvertinus tai, kad pareigūnai dar tiria visas su tragišku įvykiu susijusias aplinkybes.

Gintarė ir Egidijus L. FB nuotr.

Neduoda ramybės klausimas, kas gi nutiko?

Plačiai visoje šalyje nuskambėjęs įvykis sukrėtė visos Lietuvos žmones – tragiškai žuvo jauna pora, našlaičiais liko du maži berniukai. Vakar tūkstančiai žmonių socialiniuose tinkluose pareiškė ir tebereiškia šiandien užuojautas dėl Gintarės ir Egidijaus L. žūties, daug parašiusiųjų prisiminė gerus Gintarės darbus globojant benamius gyvūnus ar padedant paimti globon „Nuare“ prižiūrimus keturkojus.

Tačiau daug diskusijų sukėlė ir įvykio aplinkybės, žmonėms neduoda ramybės klausimas, kas gi nutiko tą vėlų šeštadienio vakarą, dėl ko automobilis nuslydo į kanalą ir apsivertė, gal kalta Palangos Didžiosios gatvės kelio danga?

Iš tikrųjų labai skambiai pavadinta Didžiąja ši gatvė, esanti netoli Palangos aplinkkelio, ko gero, nesiekia nė kilometro ir yra padengta žvyru.

Vakar „Vakarinė Palanga“ kalbino kelis ten gyvenančius palangiškius, jie pasakojo, jog Didžioji gatvė yra labai duobėta, didžiausias greitis, kokį įmanoma joje išvystyti, yra apie 30 km/val. Žmonės abejojo, jog eismo įvykis įvyko dėl per didelio greičio – tai šioje gatvėje tiesiog neįmanoma.

Šįryt kalbintas Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus „Vakarinei Palangai“ sakė, kad Didžioji gatvė visai neseniai buvo greideriuota. „Visai neseniai, lapkričio 11 dieną, ši gatvė buvo išlyginta. Specialiai pasidomėjau, kada paskutinį kartą ji tvarkyta“, – kalbėjo meras.

„Tai be galo tragiška žūtis, labai skaudi nelaimė, nuoširdžiai užjaučiu žuvusiųjų artimuosius. Suprantu, kad dabar ieškoma atsakymų, kas gi kaltas dėl jaunų žmonių žūties. Suprantu, kad kyla klausimų, ar dėl to nėra kalta šios gatvės žvyro danga. Aš nemanau, jog dabar reikia ieškoti kaltųjų, kažką kaltinti, palaukime, kokias išvadas dėl įvykio pateiks ekspertai. Palangoje yra daug žvyruotų gatvių, jų yra Vilimiškėse, Būtingėje, taip pat visoje didelėje teritorijoje nuo pat Kunigiškių iki Monciškių, kur labai sparčiai dygsta nauji gyvenamieji rajonai ir kur taip pat greit nebus asfalto dangos. Tai tiesiog neįmanoma padengti visas atokesnes ar naujai atsirandančias gatves asfaltu. Neįmanoma visoje Lietuvoje išasfaltuoti žvyrkelius, tam valstybė turėtų skirti milijardus. Mes darome tai, ką galime, stengiamės pirmiausia tvarkyti nesaugias gatves. Štai iš tikrųjų buvusi labai nesaugi Kalgraužių gatvė Būtingėje, kuri driekiasi palei Šventosios upę ir kur soduose gyvena nemažai žmonių, buvo neseniai asfaltuota“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos vadovas Š.Vaitkus.

Šioje vietoje vėlų šeštadienio vakarą žuvo jauna palangiškių pore. FB nuotr.

Anot jo, jei nepasirinksi saugaus greičio ir neįvertinsi dangos, kuria važiuoji, jei prisideda dar tam tikros subjektyvios aplinkybės, nelaimei įvykti neturės didesnės reikšmės kokiu – žvyro ar asfalto – keliu važiuoji.

Savivaldybė suteiks pagalbos

„Jau sekmadienio rytą susisiekiau su žuvusios Gintarės mama, paklausiau, kokios pagalbos reikia, ar padėti sprendžiant dėl vaikų globos. Ponia Rūta paprašė padėti tvarkyti paskutinio atsisveikinimo klausimus, patikino, jog ji pati taps dviejų mažamečių berniukų globėja“, – pasakojo Š.Vaitkus.

Anot mero, vakar Savivaldybės specialistai paskaičiavo, kokią materialinę pagalbą galėtų skirti vaikų globai. „Valstybė yra numačiusi išmokas globojamiems vaikams, jos vienam vaikui siekia 390 eurų kas mėnesį. Palangos savivaldybė taip pat prisidės – svarstome iš vietos biudžeto papildomai skirti maksimalią įmanomą pašalpą – po 120 eurų kas mėnesį kiekvienam vaikui. Tokiam sprendimui prašysime miesto Tarybos pritarimo“, – „Vakarinei Palangai“ šiandien kalbėjo meras.

Ekspertizės tebevyksta

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vadovė Andromeda Griauslienė šiandien priešpiet „Vakarinei Palangai“ sakė, jog ekspertizės dėl tragiško autoįvykio dar tebevyksta ir jos gali užtrukti.

Jų metu bus ieškoma atsakymų, dėl kokių priežasčių žuvo jauna 38 ir 37 metų pora. Tiriama ir transporto priemonė, taip pat ar vairuotojas buvo blaivus.

„Vakarinės Palangos“ žiniomis, žuvusioji apsivertusiame automobilyje buvo aptikta apsisiautusi naminiu chalatu. Panašu į tai, kad pora neketino toli keliauti ir tą lietingą vakarą iš namų išvyko labai trumpam.

Papildyta 17:05 val:

Aiškėja naujos detalės

Pačioje darbo dienos pabaigoje Palangos savivaldybė atsiuntė „Vakarinei Palangai” trumpą komentarą, kuriame teigiama, jog pražūtingas eismo įvykis įvyko ne Didžiojoje gatvėje, kurią privalu prižiūrėti miestui, o greta jos esančiame privačiame sklype.

„Viešojoje erdvėje paskelbta informacija, neva avarija įvyko Didžiojoje gatvėje, neatitinka tikrovės. Atkreiptinas dėmesys, kad pravažiavimas, kuriame įvyko tragiškas incidentas, nėra Didžioji gatvė, ir jis nepriklauso Palangos miesto savivaldybei. Tai – privačių asmenų detaliuoju planu suplanuotas privažiavimas į jų nuosavybės teise valdomus žemės sklypus“, – teigia Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Indreika.

Daugiau apie tragišką įvykį galite skaityti čia:

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: